Wpis z mikrobloga

Chiny oficjalnie zakazały dostępu do platformy subskrypcyjnej OnlyFans, przedstawiając ją jako szkodliwy zachodni wpływ podważający moralność i stabilność społeczną. Według Tech in Asia władze określiły serwis jako „zachodnią chorobę” oraz zagrożenie dla kulturowych fundamentów kraju. Decyzja wpisuje się w szerszą kampanię zaostrzania kontroli nad platformami internetowymi i eliminowania treści uznawanych za niepożądane.

Jak podaje The Daily Guardian, urzędnicy nazwali OnlyFans „symbolem zachodniego upadku moralnego” oraz „zachodnim bagnem”, które nie powinno funkcjonować w chińskiej cyberprzestrzeni. Zakaz został przedstawiony jako działanie mające chronić narodowe wartości i zapobiegać erozji kulturowej. Decyzja odzwierciedla konsekwentne działania Chin na rzecz dostosowania przestrzeni cyfrowej do państwowo akceptowanych norm oraz ograniczania dostępu do zachodnich platform promujących style życia i wartości uznawane za niezgodne z modelem rządów kraju.

#chiny #internet #onlyfans
ntdc - Chiny oficjalnie zakazały dostępu do platformy subskrypcyjnej OnlyFans, przeds...

źródło: ch

Pobierz
  • 160
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ntdc: Oni wszystko nazywają zachodnią chorobą, Xi to pewnie bardziej boli, że Chińczycy omijają blokady i wydają coraz więcej pieniędzy na zachodnich serwisach, bo w zeszłym roku Pekin to był w topce wydających kasę na OF.
  • Odpowiedz