Wpis z mikrobloga

Tik tok ryje banie młodzieży. Jest jakiś chellenge popularny, że masz uciec z domu i im bardziej głośne są poszukiwania tym więcej punktów zbijasz. Popierniczone. W samym październiku zaginęło 11 dzieci.
#gry #tiktok #dzieci
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Porąbane, całe życie było przed nimi a tu hormony buzują i jakieś głupie pomysły do głowy przychodzą.


@Yenn_z-Wyspy7Slonc: Niestety, odporność psychiczna zaniedbanych przez rodziców dzieci, jest dużo niższa obecnie. Wzrosła za to presja rówieśników + inny model zdobywania popularności.
W wieku dojrzewania zawsze do głowy przychodziły głupie pomysły, tylko kiedyś dzieci były twardsze, bo i wychowanie było bardziej surowe (zarówno przez rodziców, jak i przez życie).
  • Odpowiedz
  • 1
@sinpetuhi kazdy. Nie powiem Ci kazdego debilnego trendu, bo nie wszystko mam w glowie, ale pierwszy lepszy przyklad to kopanie nog podskakujacej osoby (skull break czy jak to sie nazywalo), pokazywanie fakow jadac w windzie i na kogo wypadnie, wieszanie sie na znakach drogowych wiszac jak na krzyzu itd.
Przeciez to same debilizmy.
Daj jeden trend ktory byl viralem i niosl za soba jakas wartosc dodatnia? Cos edukacyjnego, cos madrego? Cokolwiek?
  • Odpowiedz
@stary_emigrant to nie jest kwestia "twardości" czytalam dzis artykul na polityce, tak wyszło że o only fans, i powolywank się na badania młodzieży kim chciałaby być w przyszłości i hasło influencer ma się coraz lepiej. A wszelkie pato konta tylko to nakręcają. plus młodzież dzieci które albo są zaniedbane wychowawczo albo moga wszystko na to pójdą. ktoś kto wie jakie konsekwencje od rodzica by dostał w de, rak nie zrobi, a
  • Odpowiedz
to nie chodzi o bezstresowe wychowanie bo to mit, a to była, matka że wschodu chyba, tylko o to jak jako społeczeństwo wyznaczamy granice.


@WrzeCiOna: No właśnie - bezstresowe wychowanie w większości to mit.
Czy raczej, działa w dobrze ułożonej rodzinie, gdzie dziecku się cierpliwie tłumaczy, że coś nie można ponieważ jest to z wielu powodów złe, a jak jest uparte to dostaje różne kary (bez bicia), gdzie samo ogarnie,
  • Odpowiedz
@stary_emigrant to jest mit i miejska legenda, kto w naszym kraju od czasów 2 wojny jest wychowywany bezstresowo, chyba nikt bo nawet obecne bombelki maja stres jak im zabrać telefon xd. nie ma czegoś takiego jak dobrze ułożona rodzina.

dla, mnie to jest mało zrozumiałe, o tyle że w komunikacji, usadzając dziecko przy oknie można cały czas coś pokazywać, samochody, domy, chmury, tłumaczyć że tam jest pomnik, albo liczyć babcie w
  • Odpowiedz