Wpis z mikrobloga

@saggitarius_a: Na Ziemi Chełmińskiej, Kujawach i chyba też ogólnie na rdzennym Pomorzu, na Kaszubach i w okolicach (może to nawet wręcz typowo kaszubskie jest), tak się mówi. Mówią tak zarówno w Toruniu jak i Bydgoszczy XD. Kiedyś w tamtych rejonach często bywałem i się do tego przyzwyczaiłem, polubiłem to u miejscowych, poczułem o co chodzi, że to takie przytaknięcie, ale też nieco więcej, bo generalnie szanuję gwary, dialekty, lokalne odmiany
  • Odpowiedz