Wpis z mikrobloga

@Afront: Gimboateizm motzno. Nauka i religia to nie są antagonizmy, to nie biel i czerń. A religia to nie rozbijanie samolotów o WTC. Porównanie z dupy, pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@buttbuddy: @kanaka: @krzeslo: moim zdaniem tego obrazka nie można brać dosłownie. Zanim powiecie "hurr durr gimboateizm" zastanówcie się nad hipotetycznym głębszym przesłaniem. Nie jest tu mowa o każdej religii, a moim zdaniem o ortodoksji pewnych religii i zaślepieniu (przedstawiony przykład z WTC - skrajna radykalność muzułmańskich terrorystów nie widzących nic oprócz swojej wiary). Umiarkowane podejście do rzeczy w przypadku religii nie jest szkodliwe, tak samo z nauką: jeśli dojdzie
  • Odpowiedz
@Franek666: Doszukujesz się tam czegoś, czego nie ma, na siłę broniąc tego obrazka. Wcale tak nie jest jak mówisz. Nie chce mi się tego robić, ale ja też mógłbym skleić ze sobą dwa obrazki: pierwszy to wybuch bomby atomowej i jego konsekwencje, a drugi, dajmy na to wspólna modlitwa i jednoczenie się młodych ludzi a Polach Lednickich (kto nie był ten nie zrozumie, ale trudno). Pierwszy podpisuję Science, a drugi Religion.
  • Odpowiedz
@krzeslo:

Nie można obrażać innych ludzi


Tak samo jak "nie można" zabijać innych ludzi. Tylko to się działo, dzieje i będzie dziać. Ludzie zawsze będą mieli różnice poglądów, ale krzyczenie za każdym razem "gimboateizm" nie załatwi sprawy

Przyznaję, że akurat sklecenie tych dwóch obrazków może mieć ofensywny wydźwięk. Po prostu ja przyjąłem wersję, którą da się interpretować ;)
  • Odpowiedz
Tak samo jak "nie można" zabijać innych ludzi.


@Franek666: Oczywiście że tak. Ale ludzie giną nie tylko z powodów religijnych. Nauka też do tego doprowadza (patrz: przykład z bombą atomową). Inna sprawa, że fanatyzm nie jest wywołany przez wiarę, a przez ideologie. WTC był wywołany przez terroryzm, a nie przez poglądy czysto religijne.

@Afront: W MISJACH APOLLO TEŻ GINĘLI LUDZIE.
  • Odpowiedz
@krzeslo:

fanatyzm nie jest wywołany przez wiarę, a przez ideologie


Wiara, religia i ideologia mają ze sobą dużo powiązań

WTC był wywołany przez terroryzm, a nie przez poglądy czysto religijne.


Tylko skąd terroryzm u tych grup? Jest pompowany fanatyzmem religijnym - wszystko co robią, jest w imię Allaha. Dżihad pozwala im na wszystko, bo "ich bóg tak chce"
  • Odpowiedz