Wpis z mikrobloga

We wrześniu poproszono mnie, żebym przyszedł dodatkowo jeden dzień za +100% płatne (dniówka x2). Zgodziłem się bo spoko kasa za jeden dzień wychodzi.
Przed chwilą wydrukowałem pasek płacowy za wrzesień i to co zarobiłem za ten dodatkowy dzień to kierownik potrącił mi większą połowę tej dniówki x2 w premii i wyszło, że za ten dodatkowy dzień zarobiłem może z 70-100zł brutto a nie dniówkę x2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rozmowa z kierownikiem nic nie da bo były już podobne sytuacje u innych i zawsze tłumaczy się:

to jest premia uznaniowa a ja uznałem, że na tyle zasłużyłeś w tym miesiącu


Kto został wyj€bany na kasę? Ja..


#pracbaza #zalesie
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@iquiet: pracowałem kiedyś w firmie w której był jeden kierownik co wiecznie od ludzi hajs pożyczał oddając go w premii (zawsze z małą górka, np. pożyczył 100, premii dawał 120), więc część się godziła na taki układ, a on długi splacal dzięki pracodawcy.
Doświadczenie nauczyło mnie, żeby czegoś co w wynagrodzeniu będzie zatytułowane premia nie wliczać nigdy do budżetu domowego, a na obietnice na zasadzie -u nas płacimy 80% podstawa
  • Odpowiedz
były już podobne sytuacje u innych i zawsze tłumaczy się


@iquiet: jeśli wiedząc o tym i tak się zgodziłeś to nie zostałeś wyruchany. Sam nadstawiłeś tyłka i jest stroną aktywną.
  • Odpowiedz
@iquiet: prosta zasada: nadgodzin nigdy się nie bierze. Jedyne co można zrobić to od czasu do czasu, jak jest potrzeba, zostać na 2-3h po pracy, ALE z zastrzeżeniem, że następnego dnia z rana przychodzę 2-3h później do roboty.
  • Odpowiedz
Rozmowa z kierownikiem nic nie da bo były już podobne sytuacje u innych i zawsze tłumaczy się:


@iquiet: to jak wmawianie sobie że konkubent pobił ostatni raz i na bank się zmieni
  • Odpowiedz
  • 1
Kto został wyj€bany na kasę? Ja..


@iquiet: Nie przesadzaj, straciłeś kilka godzin pracy i już wiesz że następnym razem ekstra dniówki nie weźmiesz. To chyba nie jest wysoka cena za tą wiedzę?

Następnym razem jak będą chcieli ekstra dniówkę to powiesz, że ok, +100% a premia ma być jak w zeszłym miesiącu... wtedy Ci obniżą premię za następny miesiąc... Więc chyba jednak nie bierz ekstra pracy u tego pracodawcy -
  • Odpowiedz
@iquiet: co za podły Janusz, umawiasz się z pracownikiem na dniówkę 2x to płacisz mu dniówkę 2x, typ jest po prostu podłym człowiekiem na takim ludzkim poziomie i mela na niego.
  • Odpowiedz
@kwanty: Ja to nawet o 7 funtów raz składałem do HR jako wydatek o zwrot, na parking na który musiałem wydać jak był szlaban zepsuty i nie mogłem zaparkować na firmie - a jak naprawili po 10 rano to już zostawiłem auto na mieście i nie było sensu wracać bo już opłaciłem na cały dzień z góry - i mi zwrócili. Ale wiadomo budżetówka, u prywaciarza pewnie kazałby mi spadać
  • Odpowiedz
@iquiet @elbanos Takie realia tzw. "premii uznaniowej. Mam ziomka, który w czerwcu z---------ł pół miesiąca za dwóch+ ogarniał jego sprawy i miał nadgodziny, a w ostateczności dostał mniejszą wypłatę, niż za maj. Z pytaniem do szefa dlaczego tak, ten mu powiedział, że to premia uznaniowa ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@iquiet: Polska w pigułce. Nie damy ci na papierze więcej bo by my musieli większy ZUS zapłacić a tak dajemy 1/4 wypłaty w postaci premi uznaniowej i hooy Xd. W UK ja k idziesz do roboty to stawkę znasz od samego początku . Jak nie jesteś manager, bo oni mają indywidualne kontrakty , to za sobotę masz 1,5x a za niedzielę 2x i tyle bez zbędnego p---------a. Czasami są jakieś
  • Odpowiedz