Wpis z mikrobloga

We wrześniu poproszono mnie, żebym przyszedł dodatkowo jeden dzień za +100% płatne (dniówka x2). Zgodziłem się bo spoko kasa za jeden dzień wychodzi.
Przed chwilą wydrukowałem pasek płacowy za wrzesień i to co zarobiłem za ten dodatkowy dzień to kierownik potrącił mi większą połowę tej dniówki x2 w premii i wyszło, że za ten dodatkowy dzień zarobiłem może z 70-100zł brutto a nie dniówkę x2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rozmowa z kierownikiem nic nie da bo były już podobne sytuacje u innych i zawsze tłumaczy się:

to jest premia uznaniowa a ja uznałem, że na tyle zasłużyłeś w tym miesiącu


Kto został wyj€bany na kasę? Ja..


#pracbaza #zalesie
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Strigiformesman: powiem Ci jak to działa, bo widziałem to z drugiej strony (nie będę rzucał kwotami - firma podwykonawcza w dużym, państwowym zakładzie 150-200 osób na dniówce - kto wie o jakich kwotach mówię ten wie) - to naprawdę działa, ale to jest informacja dla OGARNIĘTYCH pracowników posiadających ISTOTNE UMIEJĘTNOŚCI. Nie dla mietków (czyli OP), którzy idą jak julki do chada, by potem zobaczyć jego środkowego palucha z tekstem: "Obietnice.
  • Odpowiedz
  • 9
@Myszo

Czyli miałeś dniówkę 2x zapłaconą tylko niższą premię?

Tak, niższą premie o jakieś 80% dniówki x2. Czyli zarobiłem nie +100% tylko +20%
  • Odpowiedz
@iquiet
Januszex straszny. Pracowałem u prawdziwych januszow na minimalnej, już dawno temu, ale za extra robotę płacili zawsze lepiej.
Może trzeba walić do szefa twojego szefa bo to wygląda jak jakaś samowolka kierownika, a nie polityka firmy.
  • Odpowiedz
@iquiet: Mnie dwa lata temu oszukali na premii świątecznej. Dostałem takową w wysokości 500 zł i o tyle mi obniżono premie comiesięczną. Oczywiście zrezygnowałem z pracy w tamtej firmie nie mając jeszcze nagranej nowej pracy... i to była decyzja na której bardzo zyskałem.
  • Odpowiedz
Sporo tu jest starszych ludzi, którzy mówią „a gdzie ja pójdę w tym wieku?”


@iquiet: I właśnie przez takich ludzi jest jak jest. Stare pokolenie jest upośledzone pod tym względem.
  • Odpowiedz
Rozmowa z kierownikiem nic nie da bo były już podobne sytuacje u innych i zawsze tłumaczy się:


to jest premia uznaniowa a ja uznałem, że na tyle zasłużyłeś w tym miesiącu


@iquiet: i dlatego Ciężko by mi było pracować w typowym "kołchozie" bo jak masz "stała" premię jak ja co miesiąc która jest stała na słowo i bym raz został na nią wyruchany (nie tak się dogadywaliśmy) to bym zrobił
  • Odpowiedz