Wpis z mikrobloga

Para lvl 30 na wynajmie za 3-3,5k z bombelkiem w drodze. Zarobki łączne 15-18k ale od niedawna, wcześniej było prawie połowę mniej i zaczynaliśmy od 0 więc niewiele mamy.
Jakie mamy perspektywy,
1. wziąć teraz coś pod Krakowem za 10k/metr
2. wziąć coś w Krakowie za 17k za metr i codziennie się modlić żeby nie stracić pracy albo nie zachorować na dłużej
3. czekać na bk0 która wejdzie albo nie wejdzie, albo nie będziemy się łapać bo zaraz będziemy mieć za duże zarobki i wtedy brać za 18k/ metr o ile nie będzie limitu na metr albo jak wejdzie to wtedy brać pkt. 1 ale za 12-13k.
4. wrócić do powiatowego i kupić mieszkanie za 6k za metr w wielkiej płycie i mniej zarabiać bo nie możemy zdalnie.

Żeby człowiek swoją i swojej rodziny przyszłość musiał opierać na nieistniejących programach socjalnych to jest dla mnie jakieś nieporozumienie.

To nie jest kraj dla ludzi.

#nieruchomosci
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jeśli nie siedzisz to lepiej usiądź - uwaga, wtedy sprzedajesz mieszkanie, spłacasz kredyt i wracasz na wynajem

@conamirko: Fajnie się tak pisze, ale nie bierzesz pod uwagę wielu czynników:
- Na początku kredytu spłacasz głównie odsetki, więc nawet jeśli uda się sprzedać mieszkanie w takiej samej cenie jak cena zakupu to i tak jest się stratnym przy takiej operacji.
- Ceny mieszkań mogą trochę spaść, wtedy trzeba sprzedać taniej niż
  • Odpowiedz
nie porwnujmy krk do londyny czy zurychu ;))


@del855: Spoko, ale Krk to Top 2 miasto w PL, bedace jednoczesnie najwiekszym biznesowym hubem w regionie, miastem turystycznym i jednym z najwiekszych miast studenckim w Polsce. Nie musimy porównywac do Londynu i Zurychu ale rowniez nie porownjmy do prowincji innych krajów. Takich miast, które pelnia tyle funkcji co Kraków jest niewiele w calej Europie.

A zeby pokazac Ci skale, to Krakow w zeszlym roku odwiedziłó 12 mln turystów, to tyle samo co cały
  • Odpowiedz
co jest złego w mieszkaniu pod Krakowem za 10k/m2?


@robertx: Raz, że "pod Krakowem" są od razu wsie, w których mieszkanie oznacza /4 bliźniaka deweloperskiego. Dom wygląda jak bliźniak, ale ma osobne mieszkania na parterze i na pietrze. Wady życia w domu+wady życia w bloku.
Dwa, że przybysze z Polski powiatowej jako osiągnięcie życia stawiają sobie mieszkanie w Krakowie. Jak teraz przenieść na wieś?
  • Odpowiedz
Tylko DOM kolego, tylko dom.

Mieszkanie w bloku z ludźmi za ścianą to tortura.


@MosMaus: Chałupa to ciągła robota i wydatki. Domu nie zamknę na miesiąc jak będę chciał wyjechać na dłużej. No i nie będę miał za co wyjechać na dłużej bo ciągle będę pakował pieniądze w jakieś remonty. Wychowałem się w domu i widziałem ile użerania ciągle z tym mieli moi rodzice. Ja sobie cenię spokój i wolny
  • Odpowiedz
A zeby pokazac Ci skale, to Krakow w zeszlym roku odwiedziłó 12 mln turystów, to tyle samo co cały Egipt.


i dlatego znalaz sie poza top20 turustyki w UE

Jest to dalej Polska, ze srednimi zarobkami niecale 2000 euro, kiedy np. w Niemczech to 2x tyle a ceny krakowskie sa raptem 30% nizsze niz giganci pokroju Frankfurt nad Menem czy Hamburg a np. duzo drozej nie przmeyslowe zaglebie Ruhry

@Dentka7:
  • Odpowiedz
i dlatego znalaz sie poza top20 turustyki w UE

Jest to dalej Polska


@del855: To nie ma znaczenia, gdzie sie znalazł w rakingu turystyki UE. Jak sam zauwazyles, wazne gdzie jest w skali Polski. A w Polsce innych miast takich jak Kraków w zasadzie nie ma.

A w skali Europy miast które pelnia 3 funkcje na raz, rowniez zbyt wiele nie ma i mowimy tylko o najbardziej liczacych sie
  • Odpowiedz
@tempyluj: nie chce cie martwic, ale ludzie z ktorymi rywalizujesz w Krakowie o klitki zarabiaja sami (czesto duzo) wiecej niz wy razem wzieci. Wiec nie ma co sie burzyc, ze taki stan rzeczy jest jaki jest. Na doplaty nie ma co liczyc. Jak cie nie stac na mieszkanie w krk to idziesz mieszkac na zadupie i tyle.
  • Odpowiedz
@DerMitteleuropaer No widzisz, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia XD
Ja wychowałem się w familoku i bloku, od kilku lat mieszkam w moim własnym domu w górach. Mam nadzieję, że nigdy nie będę zmuszony do powrotu do jakiejkolwiek formy miejskiej urbanistyki.
Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@Dentka7:

Ulala, widze ze zaczyna sie pisanie pod teze....

1. Wskazales na wysoka atrakcyjnosc krk, kiedy ta atrakcyjnosc jest na poziomie lokalnym, w Europie no nic specajlnego
2. to TY tutaj uskuteczniasz koncepcje Polska mistrzem Polski.... ja porownuje
  • Odpowiedz
  • 0
Wiec nie ma co sie burzyc,


@majkel88: nie burzę się, tylko stwierdzam jakie mam opcje i zastanawiam się którą wybrać, strasznie jesteś wkuriwający, zmień ton bo od razu wydajesz się turbo toksykiem.
z tym, że ludzie którzy zarabiają +2x tyle co my razem szukają domu, a nie lokalu w bliźniaku czy innej klitki.
  • Odpowiedz
  • 0
@AlboGruboAlboFcale2009: a gdzie będę mieszkał podczas budowania domu i za co będę go finansował? Jak długo będę się z tym sam bierdolił?
Przecież gospodarczo można budować jak mieszkasz z rodzicami i na działce obok stawiasz swoj dom i powoli robisz ze szwagrem, a nie jak ja mam prace w uj daleko od miejsca ewentualnej budowy i nie mam szwagra do pomocy.
  • Odpowiedz
@tempyluj: jasne że osobiście wolałabym mieszkanko w KRK, ale w waszej sytuacji dobrze się spr coś pod miastem np gdzieś blisko autostrady lub stacji PKP. Generalnie z racji bąbelka i tak bedziecie wyłączeni z większości miejskich rozrywek nocnych, a na dzienne spokojnie sobie dojedziecie samochodem lub pociagiem. Po trzecie, mając dziecko będzie mogło się spokojnie rozwijać bez zbędnego przebodzcowania.
Generalnie działajcie szybciej bo na macierzyńskim chyba jest gorzej dostać kredyt
  • Odpowiedz
  • 0
Gdyby to było takie proste to każdy by siedział z 10 mieszkaniami na kredyt i wynajmował, bo przecież nie ma ryzyka nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@jaszczomp_glapczajld: przespałeś ostatnie 10 lat? Niby co ludzie aktualnie robią? XD nawet wynajmować się niektórym nie opłaca
  • Odpowiedz
  • 0
Zaczekać do wyborów, zbierać hajs. Potem działka na jakieś wiosce dobrze skomunikowanej z miastem. Budowa domu systemem gospodarczym, wychodzi połowę taniej. Tylko DOM kolego, tylko dom.

Mieszkanie w bloku z ludźmi za ścianą to tortura.


@MosMaus: XD tylko pierwsze zdanie z tej "rady" ma sens
  • Odpowiedz
  • 0
w którym kraju zarabiając 2 średnie krajowe kupisz mieszkanie w topowej lokalizacji?


@thorgoth: w sensie Kraków sam w sobie jest "topową" lokalizacją? Z tego co pamiętam średnia zarobkow w Krakowie to jakies 12k brutto, więc jak masz dwie średnie to jednak fajnie byłoby być w stanie kupić coś w mieście. Poza dużymi miastami najczęściej nie zarobisz dwóch średnich
  • Odpowiedz