Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego Rosja dla wielu partii politycznych na zachodzie zazwyczaj prawicowych (choć nie tylko) jest jak niczym jakaś mekka do której ich ciągnie Xd czy oni nie pamiętają tego że jeszcze do niedawna Rosja pod postacią ZSRR była ich śmiertelnym wrogiem?
power-weak - #ukraina #rosja 

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego Rosja dla wielu ...

źródło: 1000032914

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@power-weak: Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Stricte czysty konserwatyzm powinien gardzić Rosją za ich skrzywiony moralizm i hipokryzję wewnętrzną, konserwatywny kraj gdzie najwięcej w Europie dokonuje się aborcji, jest ogromne rozwarstwienie społeczne i posiada on wrogą dla chrześcijańskiego konserwatyzmu mniejszość islamską, też największą w Europie. I wiele więcej powodów, ale szkoda się rozpisywać nawet.
  • Odpowiedz
  • 163
@power-weak: poniewaz maja o niej krzywe wyobrazenie, tak samo jak zachodni lewicowcy wzdychajacy do ZSRR, czy libertarianie wzdychajacy do Chin. Wiedza z broszur propagandowych.
  • Odpowiedz
  • 0
@Abaddon_Profanator

No pewne tak z tymi pieniędzmi aczkolwiek to trochę głupie długoterminowa według mnie bo jak Rosja urosła by w siłę znowu to byłaby zagrożeniem dla tych co do niedawna nią wspierali nie ważne czy za pieniądze z Kremla czy też nie niestety ale według mnie Rosja to nie sojusznik któremu można ufać
  • Odpowiedz
  • 0
@matti-nn

Zgadzam się aczkolwiek to nadal trochę dziwne według mnie w dzisiejszych czasach mamy internet i o wiele łatwiej jest znaleźć informacje na temat danego kraju niż wcześniej i chyba warto byłoby zrobić research tego jaka jest tak naprawdę Rosja żeby potem nie gadać głupot o "konserwatywnych wartościach" w Rosji za przeproszeniem
  • Odpowiedz
@power-weak: niestety internet tez jest narzedziem w rekach propagandy rezimow takich jak rosyjski i niestety pada na podatny grunt. Wiekszosc ludzi nie interesuje sie historia lub odrzuca z zasady mainstreamowy przekaz narazajac sie na banki dezinformacyjne. Pamietam jak rozmawialem z prawicowym Amerykaninem, ktory widzial w Rosji wzor do nasladowania i nie rozumial czemu Stany i Rosja nie moga byc w jednym sojuszu. Oj, ciezko bylo mu cokolwiek przekazac.
  • Odpowiedz
@power-weak: Nie ma jednej odpowiedzi. W różnych przypadkach będzie to w różnych proporcjach forma buntu, realnego wpływu Rosjan, korzyści finansowych, zarówno w formie jakichś łapówek, jak i realnych biznesów, braku wiedzy, czy idealizowania obcego mocarstwa. Niektórzy też uważają, że dyktatorska władza jest lepsza niż demokracja i są w stanie żyć w smrodzie, byle geje dostali pałą.
  • Odpowiedz
  • 0
@matti-nn

W sumie to o tym nie pomysłem że faktycznie na internecie też znajdzie się propaganda typu właśnie Rosyjska choć pytanie brzmi (nikogo nie osądzając) czy tacy ludzie nie wiedzą o tym że jest to rosyjska propaganda czy też nie chcą wiedzieć że jest to rosyjska propaganda
  • Odpowiedz
@power-weak:

1.
Po upadku ZSRR, wlelu błędnie uznało, że ponieważ upadli to nie są już niebezpieczni.

2. Slogan "Rosja to ostoja konserwatywnych wartości" jest absurdem i totalną bzdurą, to po prostu slogan, który został wymyślony przez kremlowskich propagandystów i jest wykorzystywany do dzielenia i destabilizaji społeczeństw na Zachodzie.
  • Odpowiedz
  • 0
@michal818

Z tych powodów które podałeś to Według mnie Zachód zbyt bardzo chcę wierzyć to że Rosja "może się zmienić" niestety dopóki Rosja sama nie będzie chciała się zmienić na lepsze to takie myślenie może być szkodliwe i niebezpieczne dla wszystkich
  • Odpowiedz
@power-weak: tacy ludzie uwazaja najczesciej, ze mysla niezaleznie poniewaz wierza w cos innego niz moga uslyszec w tv. Propaganda rosyjska zbiera ogromne zniwo wlasnie wsrod tych niby niezaleznych, ale takze i symetrystow - czestym przekazem ruskich jest: "moze i rosja jest niefajna, ale zobaczcie jak niefajne sa stany/eu i <tu przyklady>".
  • Odpowiedz
  • 1
@power-weak dokładnie z tego samego powodu dla których komunizm wraz ze swoimi wszystkimi zbrodniami jest mekką dla zachodnich partii lewicowych. Po prostu zachód nigdy nie został dotknięty ani prze komunizm ani przez Rosję.
  • Odpowiedz
  • 0
@matti-nn

Według mnie jeśli ktoś naprawdę chcę mieć niezależne myślenie to powinien się nie ograniczać to tylko jednego źródła informacji i mówię to zarówno o tych co cierpią informacje tylko z Rosyjskich źródeł informacyjnych jak i tych zachodnich (które też czasami potrafią kłamać/manipulować)
  • Odpowiedz
  • 0
@emq1

Zgadzam się choć mino wszystko nadal trochę nie rozumiem dlaczego tacy ludzie nie robią dokładnego researchu na temat swoich ideologiach lub też krajów które lubią choć akurat przykład Niemiec mnie bardzo zastanawia w końcu Niemczy akurat były zarówno dotknięte przez Rosję jak i Komunizm (NRD) a pomimo tego nadal są tam Pro-rosyjskiego sympatię z tego co wiem no i jeszcze AFD dla mnie to bardzo dziwne że taka partia jak
  • Odpowiedz
Według mnie jeśli ktoś naprawdę chcę mieć niezależne myślenie to powinien się nie ograniczać to tylko jednego źródła informacji


@power-weak: Dokładnie tak. Ja staram się ciągle kwestionować wszystko. Choć słuchanie rzeczy sprzecznych z nasza wizja świata (np. jakiejś chamskiej propagandy komunistycznej) budzi psychologiczny dyskomfort, dlatego generalnie ludzie lubią słuchać tylko to co znają i z czym się zgadzają (fenomen tv republika) - tzw. confirmation bias, w tym jest problem.
Może
  • Odpowiedz