Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego Rosja dla wielu partii politycznych na zachodzie zazwyczaj prawicowych (choć nie tylko) jest jak niczym jakaś mekka do której ich ciągnie Xd czy oni nie pamiętają tego że jeszcze do niedawna Rosja pod postacią ZSRR była ich śmiertelnym wrogiem?
power-weak - #ukraina #rosja 

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego Rosja dla wielu ...

źródło: 1000032914

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@matti-nn

Zgadzam się z tobą i to bardzo a propo skrajnej lewicy to tutaj już nie jestem w stanie w ogóle zrozumieć co oni widzą w Rosji Xd w końcu Rosja jest chyba otwarcie anty-lewicowa a pomimo tego Duza część skrajnej lewicy nadal Rosję lubi xD
  • Odpowiedz
@power-weak: tez ciężko mi zrozumieć, np. takiego Towarzysza Michała (Odrodzenie Komunizmu), jedyne powody jakie znajduje to sentyment do Związku Radzieckiego oraz zbieżność w poglądach anty-natowskich, anty-amerykańskich, deklaratywnie: anty-globalistycznych.
  • Odpowiedz
@power-weak: Ja mam taką roboczą teorię, że prawica na świecie już się kończy w tym sensie tradycyjnym, w XXI wieku z takimi antycznymi ideałami typu "wam suki aborcji nie wolno ale jak mnie zgwałco to będzie wyjątkowa sytuacja" to ciężko jest wybory wygrywać nawet w co bardziej rozgarniętym kraju muzułmańskim. Dlatego prawica poszła w totalną szurię, sorosy, dżendery, szczypawki, i stosuje przy tym najniższe zagrania czyli fejki, hejt, tańce na
  • Odpowiedz
  • 0
@Rabe2137

Być może masz rację choć uważam że trochę zbyt bardzo jesteś uprzedzony w stosunku do prawicy i rzeczy które wymieniłeś lewica czasami też zrobi a według mnie każde poglądy powinno się szanować no chyba że są one bardzo radykalnie
  • Odpowiedz
@power-weak: Zależy pewnie od kraju. OSW w swoim ostatnim materiale stawia ciekawą tezę co do dawnego terenu NRD (czyli tam gdzie AfD jest mocna) - dla nich to Rosja zakończyła złego Hitlera, odbudowała kraj, dobry Gorbaczow dał zjednoczenie Niemiec, pozwolił żeby w imię pokoju ZSSR się rozpadł dając wolność..
Generalnie jak zawsze materiał od OSW wartno obejrzeć.
https://www.youtube.com/watch?v=Uy8BIU4bVsw
Goblin01 - @power-weak: Zależy pewnie od kraju. OSW w swoim ostatnim materiale stawia...
  • Odpowiedz
  • 0
@Blaskun

Mogłem w moim wpise napisać że również lewicowe za co przepraszam aczkolwiek uważam że to nie jest wstyd czasami krytykować ludzi/partie o swoich poglądach takie mówienie "a ci drudzy to" do niczego nie prowadzi ja staram się zarówno krytykować lewicę jak i Prawicę jeśli potrzeba i uważam że jest to dobre rozwiązanie bo takie zachowanie być może może pomóc w rozwoju danej partii jeśli dostaje krytykę od swoich wyborców taka
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@Goblin01

Dzięki obejrzę później. Choć czy mieszkańcy byłego NRD nie powinni również pamiętać o tym że ZSRR zabrał im wolność na kilka dekad i odgrodził ich od reszty Niemiec? Rozumiem że mógł być to wypływ propagandy NRD jednak chyba widzieli to jak się żyje w NRD Czyli źle a przynajmniej nie tak dobrze jak na zachodzie ich kraju
  • Odpowiedz