Wpis z mikrobloga

z tym niewłaściwym materiałem to też bzdury srogie są.


@Kismeth: Nom, c--j tam z opracowaniami wykonanymi przez specjalistów, wskazujące to jako problem. Wybacz kolego, ale wolę jednak zaufać im, a nie Tobie, bez urazy oczywiście. :)


Generalnie to jeśli chodzi o solidność to nowe budownictwo z betonu komórkowego, z którego kiedyś budowało się oborę nie ma podjazdu (pomijając krzywe ściany i inne partactwa, które
  • Odpowiedz
Nom, c--j tam z opracowaniami wykonanymi przez specjalistów, wskazujące to jako problem. Wybacz kolego, ale wolę jednak zaufać im, a nie Tobie, bez urazy oczywiście. :)


@Yuri_Yslin: mówisz o tych opracowaniach, według których pierwsze bloki zaczną się same walić w okolicy 2000 roku? Czy o jakichś innych? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo pierwotne założenia tych ekspertów zakładały, że bloki będą stały 40 lat, później zwiększyli do
  • Odpowiedz
@koniozwalacz IMO BLOK Z LAT 2000 - 2010.

@Yuri_Yslin Znaczy zgadzam się co do łączenia ale nie zagłębiałem się w temat tego co się stanie jak cześć z nich skoroduje.
IMO dopóki stal będzie chroniona przed wilgocią czy czynnikami zewnętrznymi to będzie spełniała swoją rolę najwyżej jakieś iniekcje się da czy coś w celu zabezpieczenie jej w środowisku zasadowym gdzie nie występuje zjawisko korozji zbrojenia.
  • Odpowiedz
@papieska_ONUCA: widziałam też i na ścianach bocznych - w Warszawie któraś wielka płyta takie ma. Tak więc tu fakt, żaden problem, jeśli jest dostępna w miarę odsłonięta ściana w odpowiednią stronę świata.
  • Odpowiedz
@engineer: WTC miały stalową konstrukcję która zaczęła się odkształcać pod wpływem temperatury, trochę inny przypadek, przecież wieże stały zaraz po uderzeniu
  • Odpowiedz
  • 8
Co by nie było to te płyty się zajebiscie trzymają, mimo upływu lat, a w połowie beton i zbrojenie pocięte pod nowe instalacje, a blok stoi dalej.
  • Odpowiedz
@Zielonykubek: akurat to jest nieprawda xD są badania, które pokazują że bloki z wielkiej płyty budowane w latach 70 i 80 postoją jeszcze co najmniej 50 lat

@Kismeth ja p------e ale absurd - za takie coś by nawet prace zaliczeniową na studiach u-----i, a oni takie coś ludziom sprzedają xD
  • Odpowiedz
@Zielonykubek: na szczescie prowadzili badania, ktore udowodnily, ze bedzie wrecz przeciwnie. Ten zalbet byl zajebisty i przezyje wiekszosc blokow z lat 2000-2020 budowanych z byle czego byle zarobic. Juz nje mowiac o gospodarowaniu terenem - w osiedlach z plyty sa place zabaw, drzewa, parki, chodniki. A w patodeweloperce? Blok na bloku, jedna hustawka na 700 mieszkan i tylko miejsc parkingowych wiecej. Wielka plyta pod wieloma wzgledami jest lepszym wyborem.
  • Odpowiedz