Wpis z mikrobloga

@Yuri_Yslin:
1: Bo kiedyś mało kto miał samochód - za to są trawniki i dystans między zabudowaniami
2: Jak się sprząta, wietrzy i samemu się myje to nie śmierdzi
3: U mnie wymienione, piony kanalizacyjne dawno - każdy po kolei jak w końcu wylewało. Główna sieć elektryczna z rok temu
4: Normalna wentylacja, akurat kiedyś mieli obsesję na tym punkcie. Łącznie z kształtem otworu
5: Grube płyty styropianowe, tylko że kolor wykończenia często byle jaki - sam nie wiem czy z braku pomysłów czy na resztkach farby i taniej. Ale napotkałem blok gdzie w jednym pokoju albo było ultra-gorąco, albo ultra-zimno co wymuszało okna na full albo wielkie
  • Odpowiedz
@SzuruSzur:

1: Bo kiedyś mało kto miał samochód - za to są trawniki i dystans między zabudowaniami


No ale co mnie obchodzi co było kiedyś? jest to ogromna wada, a coś "w zamian" jej nie
  • Odpowiedz
@Zielonykubek: to straszenie jest śmieszne, to że pomija się w nim całkowicie stare kamienice wynika tylko z tego, że projektując bloki ktokolwiek próbował określić jakąś trwałość
  • Odpowiedz
bo nowe budownictwo mieszkaniowe to wcale nie jest fuszera XD


@piratestorm: Wszystko zależy od wykonawcy. Generalnie sama konstrukcja nowych bloków jest ultra mocna w c--j, jak nie oszukają na zbrojeniu i betonie, to nowe bloki są pancerne. Dzisiejszej klasy betony są naprawdę nie do r--------a. Inna sprawa to kwestia wykończenia, niedoróbek i złych projektów.
Sporo bywam na budowach i sobie czasem obserwuje to wszystko, dużo jest głupich i nie przemyślanych
  • Odpowiedz
: Bo są obliczone obecnie na 100-120 lat. Dlatego IMO pierwsze problemy zaczną się za 20-30.


Inaczej. Masz powiedzmy pulę 10000 bloków ze średnim czasem zdatności 120 lat. W tej puli trafisz taki, co postoi 250 lat w stanie idealnym i taki, który będzie się nadawał do rozbiórki koło 80-tki - w zależności od tego, jak starannie i zgodnie z projektem był wykonany. Któryś z 10000 postawionych będzie odstawał.


@Yuri_Yslin:
  • Odpowiedz