Wpis z mikrobloga

Ludzie to debile, a w tym ja bo daje się wplątać w głupie gry. Jadę sobie około 130 na S6 na wysokości Kołobrzegu i zaczynam wyprzedać ciężarówkę I dwa samochody przed nią. Jestem w połowie i nagle na tyłku pojawia mi się audi A8 i standardowo mruga światłami, żebym przyspieszył i siedzi na tyłku. A co ja zrobiłem? Stwierdziłem, że jeżeli chce jechać tak blisko mojego zderzaka, to nasz prędkość nie jest do tego adekwatna ( ͡ ͜ʖ ͡). Zwolniłem do 100 km/h. To co zobaczyłem w lusterku zrobiło mi dzień. Małpa z audixy chyba dostała jakiegoś wylewu - chłop zaczął machać rękami, trąbić. Może to co zrobiłem było głupie, ale c--j tam, czasami inaczej się nie da.
#zalesie #audi #samochody
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Osobnik_unikajacy: bardzo źle zrobiłeś. Nie baw się w szeryfowego janusza.
Skoro ktoś cię chciał wyprzedzić a ty nie mogłeś jechać szybciej a nie zakończyłeś manewru wyprzedzania, to należało zwolnić jeszcze bardziej i schować się na prawy pas za ciężarówkę ,by umożliwić manewr wyprzedzania. A to, że potrwałoby to dość długo - no niestety, fizyki nie oszukasz.
  • Odpowiedz
A8 i standardowo mruga światłami, żebym przyspieszył i siedzi na tyłku.


@Osobnik_unikajacy: Źle odczytałeś jego intencje, miałeś natychmiast zjechać na prawy pas rozbijając się o tył ciężarówki.
  • Odpowiedz
@Osobnik_unikajacy:

Parę lat temu miałem Volvo 965 z sześciogarowym turbodieslem, w kiepskim stanie i jeszcze na dodatek z podkręconą pompą, żeby trochę żwawszy był. I właśnie w podobnej sytuacji jak opisujesz nie zwalniałem, tylko wręcz przeciwnie - ochoczo wdepnąłem gaz w podłogę na piątym biegu. Namolny klient z tyłu wytrzymał może z 5 sekund i od razu zrobił sobie ze 100 metrów odstępu.

Rolling coal w polskiej odmianie okazał się
  • Odpowiedz
@Osobnik_unikajacy: Dla takich momentów mam szybką furę. Jak widzę jakiegoś napaleńca mrugającego światłami to potem kończy się to dla niego jechaniem za mną calutką drogą. A jak będzie próbował wyprzedzić z prawej, to ja naciskam gaz (300 koni, 5 sekund do setki) i manewr się nie powodzi.
  • Odpowiedz