Wpis z mikrobloga

Każdy boomer dostał za PRL mieszkanie za darmo. To co janusze wspominają, o zgrozo, to że "trzeba było długo czekać". Wtedy to "czekanie" to była ogromna afera i problem, więc do dzisiaj im się wyrywa, że była przez to prawdziwa tragedia, dramat i apokalipsa.

A jak się doczekali mieszkania ZA DARMO XD to np. dramat bo ściany lekko krzywe.

Potem te mieszkania wykupili w latach 90-00 za praktycznie darmoszkę i albo do dzisiaj w nich mieszkają albo wynajmują młodszemu pokoleniu.

#nieruchomosci
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 335
czekałeś 20-40 lat


@GeDox: 80 lat XD Jakbyś czekał 40 lat to w którym roku złożyłeś podanie, w 45? XD Taka właśnie jest januszowa mitologia w tym temacie, a fakt taki, że praktycznie każdy się doczekiwał kwadratu za frajer.
  • Odpowiedz
@GeDox: 40 lat xd Ciotka dostała w wieku 28 lat. Inni w rodzinie w podobnym wieku. Ale teraz to młodzi leniwi i im się nie chce płacić lanlordowi 3 tys miesięcznie albo brać krechę na 30 lat xd
  • Odpowiedz
@mickpl: Moja mame to by Ci za to wsadziła łeb do pieca i nastawiła na termoobieg ¯\(ツ)/¯
Tymczasem w wieku 23 lat dostała 60 m komunalne bo sie hajtnęła i było dziecko.
A kilkanaście lat później dostała spółdzielcze wielkie mieszkanie bo 4 os. rodzina. Dziś słyszę że nawet sobie sprawy nie zdaje z opłat jakie poniosła, całe 20,000 zł!
Normalnie nie ma dyskusji bo ona uważa że wystarczy iść do
  • Odpowiedz
@mickpl to, że mieszkania były za darmo i dla każdego to oczywiście nieprawda. Natomiast oderwanje cen od realiów to prawda. Te mieszkania nie były za darmo budowane, nawet jesli komus je potem rozdawano, siłą rzeczy były więc spłacane przez całe społeczeństwo - dlatego było takie biedne i dlatego ten system upadł ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@arinkao wina głupich rządów. Dali mieszkanie za frejer , zamiast spisać normalna umowę gdzie właścicielem mieszkania jest państwo, z klauzulą wykupienia po cenach rynkowych
  • Odpowiedz
@mickpl ja już mam w dupie te mieszkania, przecież to jest jakiś absurd, żeby kawałek betonu kosztował tak astronomiczne pieniądze. Dodatkowo spędzać najlepsze lata życia odkładając na klitkę w bloku, żeby w ogóle myśleć o zakładaniu rodziny. A gdzie czas żeby żyć, zwiedzać, popróbować nowych rzeczy, czy rozwijać hobby?
  • Odpowiedz