Wpis z mikrobloga

Aż żal was czytać wykopki.
- rząd nic nie robi
- telewizja nic nie pokazuje
- trzeba było wybrać konfederacje

Nawet nie zauważyliście kiedy sami zamieniliście się w te Grażynki i tych Januszy z których tak się śmiejecie. Sami staliście się nosaczami. Nie macie ułamka wiedzy o sytuacji i jak prowadzona jest akcja ale nie przeszkadza wam mieć bardzo szerokiej i silnej opinii na ten temat. Śmiejcie się ze zidiociałego społeczeństwa? Wy je tworzycie

#powodz #wrocwplaw
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pomidorowymichal1: Też nie rozumiem tego hejtu na dziennikarzy że nie stoją w gumiakach w wodzie i nie pokazują tego, co można znaleźć w 3 minuty w internecie.

Na pewno każdemu z pracujących na miejscu czy mieszkańców brakuje tylko dziennikarza. zkamerą podchodzącego do każdego z pytaniem 'jak się czujecie? Jak sytuacja?

Wczoraj się spuszczali nad tym z TVNu co na spychaczu jeździł po zalanych terenach podczas ewakuacji ludzi. No rzeczywiście genialne
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan ale ty rozumiesz że władze lokalne koordynują działania a nie premier? Czaisz to? Wiesz co to jest wójt, burmistrz, wojewoda?


@pomidorowymichal1: właśnie problem polega na tym że nie koordynowała i ludzie przy pierwszej fali byli w domu. Fajna ta Twoja rzeczywistość, taka alternatywna. Skąd wiem? Pozdro z tych terenów właśnie
  • Odpowiedz
@bonifacy2 nie wiem, nie jestem w stanie potwierdzić tych informacji.

- o powodzi dowiedzieliście się wczoraj? Nigdy wcześniej tam nie zalało? Tak, słyszałem że akurat w Nysie było zamieszanie ale nie ma co ekstrapolować tego na cały obszar dotknięty kataklizmem
- syreny to dla mnie ostateczne wyjście i powinno się ich używać właśnie w drastycznych sytuacjach
- widziałem za to sceny z innych miejscowości gdzie straż jeździła kilka razy i przez
  • Odpowiedz
@bonifacy2: Widzisz zdaniem ludzi wszystko zajebiście działa i naprawdę to co się działo to przecież było perfekcyjnie. Nieważne, że w wielu miejscach to sami ludzie się ogarnęli i sami sobie pomagają.
  • Odpowiedz
@robert_blaszczykowski: w piątek lokalne władze informowały że nic się nie dzieje i nie ma powodów do paniki. W sobotę zaczęło wylewać, władz nie było. To znaczy były, ale zajęte wywiadami które zapewne oglądałeś. Tymczasem ludzie się organizowali na spotted. W niedzielę jak już woda stała to ruszył przekaz. Rzeczywiście, ludzie sobie sami winni, tylko powiedz mi jak jest? Podobno trzeba słuchać oficjalnego przekazu? Łatwo oceniać przez pryzmat szkiełka, ale jak
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: dokładnie. W gazetach było zajebiście, można nawet przeczytać wywiad z rzecznikiem wód polskich z 13.09 w nowinach nyskich, żeby zobaczyć jak było fajnie.

To ludzie są odpowiedzialni za ten bałagan a nie sam żywioł jak niektórzy mówią. Żywioł był do opanowania tylko trzeba było się przygotować, a nie pisać o suszy i złym UE. Program z Mazurkiem o sytuacji w Kłodzku to wisienka na torcie
  • Odpowiedz
@bonifacy2 za to ty walisz populizmami żeby uzasadnić swoją rację.

- z pewnością władze całe dnie spędzały na udzielaniu wywiadów. Po południu pewnie pojechali na cygaro i golfa. To że widać ich było w telewizji (dobrze ze było widać) nie znaczy że nic nie robili.
- odnośnie służb to komentarz dokładnie taki jakich wiele: gdzie so sluzby? Nie wiem ale widać ich w wielu miejscach a nie wszędzie niestety będą. Przykro
  • Odpowiedz
To ludzie są odpowiedzialni za ten bałagan a nie sam żywioł jak niektórzy mówią. Żywioł był do opanowania tylko trzeba było się przygotować, a nie pisać o suszy i złym UE. Program z Mazurkiem o sytuacji w Kłodzku to wisienka na torcie


@bonifacy2 w tych wszystkich krajach na południe od Polski, gdzie pozalewało całe miasta i sytuacja jest gorsza niż w Polsce też ludzie zawiedli? Czechy, Austria, Słowacja, Niemcy, Rumunia? Wszędzie
  • Odpowiedz
- z pewnością władze całe dnie spędzały na udzielania wywiadów. Po południu pewnie pojechali na cygaro i golfa. To że widać ich było w telewizji (dobrze ze było widać) nie znaczy że nic nie robili.


@robert_blaszczykowski: Stary, ale zwyczajnie ja nie muszę ich wiedzieć w telewizji. Od tego jest rzecznik i tyle. Mają przygotować wszystko na powódź. Jak się okazuje jednak nie przygotowali tak dobrze jak mogli bo inaczej nie
  • Odpowiedz
@pomidorowymichal1: ale ogólnie chyba sekta konfiarzy uzywa "chlopskiego rozumu" do tlumaczenia wszystkiego.

Taka jest chyba filozofia tej partii - stac w opozycji do aktualnej sytuacji, upraszczac i splycac problemy zeby tlum mogl latwo zrozumiec, granie na emocjach, techniki te same ktore dzialaja na szurow ("wlacz myslenie") i granie karta "my jestesmy antysytemowi". Za Kukiza w 2015 to moze jeszcze dzialalo, ale ze teraz nadal ludzie na ten bullshit sie lapia
  • Odpowiedz
@maximilianan: To ty skończ p-------c bo niektóre modele widziały 380 litrów deszczu a nawet tyle nie spadło. Jedyne co można powiedzieć to że w realu największy deszcz przesunął sie nieco na wschód względem wstępnych wyliczeń.
  • Odpowiedz