Wpis z mikrobloga

  • 2
tamtejsi rentierzy też płakali o za dużej ochronie lokatorów?


@1624294678: jak widać 50% jest wytrwała i płaci 3% podatku od wartości. W sumie jakby u nas ktoś kto trzyma 50 m2 o wartości 1-1,5 mln zł musiał zapłacić 30-45k podatku rocznie to by było ciekawe. Zarobiona kasa mogłaby wtedy iść na budownictwo społeczne. Okazałoby się, że wreszcie mieszkania służą do mieszkania! A kto to widział!
  • Odpowiedz
  • 1
ta, ilość pustostanów spadła, za to ceny w------o bardziej niż u nas.


@Cobesh: oni co roku przyjmują pond 0,5 mln ludzi. I oni budują rocznie ok. 240k mieszkań. Aby wyjść na "0" to musiliby budować z 400k na rok. Dlatego mają takie problemy to jest inna skala problemów.
  • Odpowiedz
@Mandarex: chcę powiedzieć że mimo teoretycznego wzrostu podaży ceny wyskoczyły wielokrotnie bardziej.
Czym jest to spowodowane? Nie mam pewności, mogę się jedynie domyślać.
  • Odpowiedz
@acpiorundc: WINCYJ PODATKÓW, WINCYJ, SOCJALIZM DZIAŁA ZA SŁABO ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na poważnie: ktoś odziedziczył domek na wsi po dziadkach. Na co dzień tam nie mieszka, ale spędza tam wakacje, urlop, weekendy. Czyli jeśli zostanie wprowadzony podatek od pustostanów, to będzie musiał płacić kolejny podatek albo sprzedać tę ruderę za marne grosze i teraz nie będzie mógł już spędzać weekendów z dala od
  • Odpowiedz
  • 1
A tak na poważnie: ktoś odziedziczył domek na wsi po dziadkach. Na co dzień tam nie mieszka, ale spędza tam wakacje, urlop, weekendy. Czyli jeśli zostanie wprowadzony podatek od pustostanów, to będzie musiał płacić kolejny podatek albo sprzedać tę ruderę za marne grosze i teraz nie będzie mógł już spędzać weekendów z dala od miasta. Nie, no super ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ziomus0812: poczytaj o co
  • Odpowiedz
@acpiorundc: da się też wprowadzić podatek od zysków kapitałowych mniejszy niż podatek od zysków z najmu, co sprawiłoby, że alokacja wolnej gotówki naturalnie przeniosłaby się poza rynek mieszkaniowy, ale jaki rząd obniżałby podatki?
  • Odpowiedz
@CheSlaw: Najpierw ogłosili, że jest 20% pustostanów (około 800k). Ludzie zaczęli dostawać rachunki na $5k, i zgłaszać, że przecież ich domy są zadeklarowane i tam mieszkają - w ciągu kilku dni (do tamtego piątku) okazało się że 100k było źle zaliczonych jako pustostany.

Na dodatek to się opiera tylko na deklaracji, której jeszcze w tym roku nie weryfikują. Więc te setki tysięcy ludzi, to są ludzie którzy zapomnieli albo nie
  • Odpowiedz
@CheSlaw: właśnie nad tym samym się zastanawiam, przecież mogę podpisać umowę najmu 10 mieszkań z moim kolegą i brać nawet od niego czynsz w wysokości 100 złotych od mieszkania

będą pustostany? nie będzie

zastanawiam się czy na coś takiego się zabezpieczyli, czy w ogóle się da
  • Odpowiedz