Wpis z mikrobloga

@acpiorundc: w kanadzie buduja mieszkania dla studentów a w Polsce akademiki są dawane obcokrajowcom na Erazmusie albo z UA albo sprzedawane w calosci prywatnym inwestorom…
  • Odpowiedz
@acpiorundc: wraz z podatkiem od pustostanów powinien być podatek od niepłacenia czynszu i prawo do natychmiastowej eksmisji na bruk po zaległości jednego dnia z opłatą. Jak jestem bogolem i mam (zwykłe) mieszkanie za milion, to po co za ~30-40k rocznie ryzykować że ktoś mi się tam zalęgnie, będzie nie płacił za wynajem, niszczył nieruchomość, będę mu musiał opłacać media, a sprawa o wykopanie będzie karalucha będzie się ciągnęła kilka lat?
  • Odpowiedz
@acpiorundc rozumiem, że hehe dojechali rentierów i na tamtym rynku nastała wspaniałość dla kupujących?
Wszędzie gdzie taki debilny podatek zostanie wprowadzony, ludzie sobie z nim będą radzić.
Zastanawia mnie tylko co trzeba mieć w głowie żeby to popierać. Państwo które mówi Ci co masz robić ze swoją własnością to już komuna. Pomyśl - weźmiesz kredyt na 30 lat, spłacisz i dostajesz pracę w innym miescie \ kupujesz domek nad morzem na
  • Odpowiedz
@nickson ale to się tyczy sytuacji gdzie masz kilka pustych mieszkań xD nie ośmieszaj się bo brzmisz jak tani troll deweloperów
  • Odpowiedz
W Kanadzie wprowadzono opłaty za pustostany i ilość pustostanów spadła o 54%


@acpiorundc: Wygenerowało to niestety kolejny problem sprawiający, że nieruchy trafiły w ręce zagraniczne, w dużej mierze chińskie (ludzie szukający inwestycji poza swoim krajem), przez co ceny wywaliło jeszcze bardziej. Nie wspominając o pełzającym zawłaszczaniu przestrzeni przez Chiny, co jest częścią ich polityki soft power.
  • Odpowiedz
  • 0
Wygenerowało to niestety kolejny problem sprawiający, że nieruchy trafiły w ręce zagraniczne, w dużej mierze chińskie (ludzie szukający inwestycji poza swoim krajem), przez co ceny wywaliło jeszcze bardziej.


@SkeletonKing: to odwrotnie było, chyba że mówisz o tym, że Chińczyk dalej płaci 3% wartości mieszkania r/r.
  • Odpowiedz
@acpiorundc na pewno, jak będą mogli wprowadzić podatek to nie wprowadzą.

A jak wprowadzą to za te pieniądze zrobią coś dobrego dla ludzi. Przecież politycy nie zapchają sobie kabzy z pieniędzy podatnika.

Jezus Maria. Ty tak na poważnie? Serio jesteś takim debilem czy tylko wybrałeś taką narrację?
  • Odpowiedz
  • 0
na pewno, jak będą mogli wprowadzić podatek to nie wprowadzą.


A jak wprowadzą to za te pieniądze zrobią coś dobrego dla ludzi. Przecież politycy nie zapchają sobie kabzy z pieniędzy podatnika.


Jezus Maria. Ty tak na poważnie? Serio jesteś takim debilem czy tylko wybrałeś taką narrację?


@Golfinho: jakie to plebejskie podejście do życia. Nic dziwnego, że potem nic się nie da w Polsce zrobić. Nasłuchają się takich ludzi i jest
  • Odpowiedz
jakie to plebejskie podejście do życia. Nic dziwnego, że potem nic się nie da w Polsce zrobić.


@acpiorundc: faktycznie tylko PLEBEJSCY, POWTARZAM PLEBEJSCY POLACY TAK MAJĄ. Wcale cała dosłownie Unia Europejska nie ma takiego samego prawa xD
  • Odpowiedz