Wpis z mikrobloga

zdarza mi się podejmować nierozsądne decyzje finansowe, ale potem słyszę, że ktoś robi wesele za 80k z którego nawet połowa się nie zwróciła.

no ale musi być z pompą, DJ radiowy za 8k żeby sąsiedzi widzieli xD

To trzeba mieć coś z deklem
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

: Ja p------e. Na koniec i tak nas wszystkich ojebią robaki, niech sobie ludzie, przez ten krótki moment, robią to co ich cieszy. Na wuja ci ten ból d--y?


@niebieskatrytytka: @girlsjustwannahavefun Ja mam na przykład, że w większości wiejskie debile robiące te wielkie wesela zmuszają wszystkich, by na nie przyszli. Jak nie przyjdziesz, mimo że ostatni raz widziałeś się z nimi 20 lat temu to jest drama w rodzinie
  • Odpowiedz
Setka wyjdzie na bank.


@Dzia-do-stwo: ode mnie było 10 osób. Mam trójkę rodzeństwa (dwójka z partnerami), rodzice po jednym z rodzeństwa. 3 osoby nie przyszły. Więcej nikogo z rodziny nie znam i nigdy nie spotkałem, dziadkowie i rodzeństwo dziadków zmarli. Ogólnie mieliśmy więcej znajomych niż rodziny.

i
  • Odpowiedz
A ja chcę napisać że Polacy to tępy naród który został zepsuty przez PRL, wojny, zabory, religie. Mam dopiero albo niestety już 25 lat i po takich postach i komentarzach nie dowierzam że są takie zjeby w tym kraju.. Wesela xD, kredyty. Więc może Zamiast z żoną gdzieś wyjechać na dłuższy czas i nazwać to tzw. weselem to takie cuda się dzieją jak w tym poście. A to jest wierzchołek głupoty Polaków
  • Odpowiedz
@Rzewliwy_wykolejeniec: Wesele się robi zazwyczaj 1 raz, trzeba być niziną społeczną żeby te 20-40k nie mieć możliwości stracić na takie wydarzenie, a jeżeli masz gości na poziomie to wesele potrafi się zwrócić w 100%- wystarczy naprawdę mieć bogatszych chrzestnych- niech rzucą po 8-10k, jakiś brat z 10k, wujek z merolem też 10k i wychodzi na zero... gorzej jak się ma rodzinę biedotę i znajomych świerszczyków bez grosza przy duszy.
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac skoda Kodiaq to bieda? Serio? Przecież to koszt około 150-220 k a przecież mało ludzi jest co mają taki hajs odłożony albo których stać na kredyt 3k lub więcej za ratę kredytu za auto xD dodając do tego ratę na kredyt mieszkaniowy czy za czynsz najmu to nagle trzeba zarabiać coś koło 10k do łapy by w ogóle przeżyć z miesiąca na miesiąc
  • Odpowiedz
trzeba być niziną społeczną żeby te 20-40k nie mieć możliwości stracić na takie wydarzenie


@Dadas77: Patrząc na to, że z uwagi na finanse, mamy dość wysoki średni wiek samochodu to raczej nie jest to kwestia nizin społecznych jak to ująłeś, a zwyczajnie ekonomii w kraju?
  • Odpowiedz
80k to chyba było w 2019. Teraz za 80k to takie skromne przyjęcie.


@Dzia-do-stwo: zalezy jakie robisz. Ja robilem w 2019 roku za okolo 50k i praktycznie calkowicie sie zwrocilo. Tyle ile wydalismy, tyle dostalismy. Teraz mysle, ze za 50k to mozesz zrobic potancowke z lokalnym DJ, tortem dla polowy gosci i jednym miesie na glowe :P
  • Odpowiedz