Wpis z mikrobloga

ostatnio próbowałem słuchać znowu radiowej Trójki, bo podobno zlikwidowano propagandę pisowską.
ale nie da się. rano, wieczór, we dnie, w nocy non stop p------ą o transformacji energetycznej, klimacie i elektromobilności. normalnie rzygać się chce od tego. toż to nadal jest propaganda, pomyślałem sobie, i to na niebywałą skalę.

no ale dzisiaj zrozumiałem dlaczego jest konieczna. trzeba urabiać społeczeństwo. a czemu? obczajcie fotkę: fajny samochód dostawczy, w sam raz na 15-minutowe miasto

#ekologia #klimat #bekazlewactwa
PotwornyKogut - ostatnio próbowałem słuchać znowu radiowej Trójki, bo podobno zlikwid...

źródło: temp_file5303002705072788259

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PotwornyKogut:

obczajcie fotkę: fajny samochód dostawczy, w sam raz na 15-minutowe miasto


Ty ale wiesz że to właśnie do miejskiej dystrybucji. Chcesz tym międzynarodówkę robić? xD
  • Odpowiedz
@PotwornyKogut tak samo na początku roku jadę autem a tak audycja nie pamiętam stacji ale pani w radiu powiedziała, że będziemy bardziej ZIELONI w tym roku prawie złapałem za radio i wyrzuciłem za okno. Tymczasem lardor 2024 p--------a trabantem (σ ͜ʖσ) ani troszeczkę nie stanie się bardziej ziekony
  • Odpowiedz
@PotwornyKogut: mam znajomego, który ma dwie takie solówki(nie elektryki), jeżdżą codziennie i robią po około 100km. Nic więcej, bo to stałe objazdówki po mieście i najbliższej okolicy.
  • Odpowiedz
@PotwornyKogut A potrzebujesz większego zasięgu na 6 dostaw pralek dziennie z Media Markt do klienta w mieście?

Czy musi być spalinowy dla zasady, a jak ktoś chce sobie kupić inny to już ideologia?
  • Odpowiedz
@MazurskiSmak:

tak tak xD rób miejską dystrybucję z takim zasięgiem xD Ja nie wiem, czasami wydaje mi się że ty wypisujesz te przemyślenia tylko po to żeby baitować


Bo wcale nie robiłem xD
Bajki o robieniu 100 tys km rocznie miejską/podmiejską kurierką może odpowiadać ktoś jeżdżący tylko komunikacją miejską xD
Zrobisz kiedyś prawo jazdy to zrozumiesz
PiotrFr - @MazurskiSmak: 
 tak tak xD rób miejską dystrybucję z takim zasięgiem xD Ja...

źródło: IMG_20240907_084656

Pobierz
  • Odpowiedz
@Janusz_Rekina: tak, zimą przy -20 w śniegu po pas. Jak się cofniemy do lat 90.
Przecież to jest podstawowy model, jak chcesz większy zasięg możesz taki mieć. Problem w tym że KAŻDA firma wybierająca akurat TGL nie ma takiej potrzeby (bo maut killer to już nie jest po zmianie przepisów). Biorąc pod uwagę miejską eksploatację taki zasięg jest jak najbardziej możliwy, skoro 40 ton zużywa w trasie 100-120 kWh.
Za
  • Odpowiedz
@PotwornyKogut to jest tylko do jazdy między centrami dystrybucji xD na międzynarodówce się nie sprawdzi, chyba że polskie dziady wprowadzą rewolucyjny system 10/1 przy takim zasięgu (płatne jak 3/1 ofc, czyli UoP najniższa krajowa + 4k pod stołem)
  • Odpowiedz
A potrzebujesz większego zasięgu na 6 dostaw pralek dziennie z Media Markt do klienta w mieście?


@Vetinari: Przeciez to nie wjedzie miedzy polowe bloków. Ten samochód na warunki Polskie jest praktycznie bezuzyteczny.
Juz pomijam, ze po takiej Warszawie to zasieg 200km to ci wystarczy na dojechanie z centrum dystrybucyjnego do centrum miasta i spowrotem. Zapomnij o odwiedzeniu 6 klientów.
  • Odpowiedz
@PiotrFr no i wrzucasz screena chłodni w dieslu. Wsadź tą samą chłodnie na elektrycznego to zobaczymy czy dowieziesz chociaż w dwa punkty xD. Wam się serio wydaje debile że macie patent na rację bo napiszesz że "jeżdżę komunikacją miejską?" XD głąbie ja dla makro woziłem, w dupę byś dojechał chłodnią na elektryku xD myślenie życzeniowe napędzane marzeniami o jednorożcach
  • Odpowiedz
@MazurskiSmak pomijając zasadność elektrycznej ciężarówki, chłodnia ma swój zbiornik i działa niezależnie od podwozia. Doświadczony furman chyba o tym wie, i nie sugeruje, że chłodnia ma pracować na prądzie z baterii trakcyjnej, prawda?
Prawda?
  • Odpowiedz