Wpis z mikrobloga

ostatnio próbowałem słuchać znowu radiowej Trójki, bo podobno zlikwidowano propagandę pisowską.
ale nie da się. rano, wieczór, we dnie, w nocy non stop p------ą o transformacji energetycznej, klimacie i elektromobilności. normalnie rzygać się chce od tego. toż to nadal jest propaganda, pomyślałem sobie, i to na niebywałą skalę.

no ale dzisiaj zrozumiałem dlaczego jest konieczna. trzeba urabiać społeczeństwo. a czemu? obczajcie fotkę: fajny samochód dostawczy, w sam raz na 15-minutowe miasto

#ekologia #klimat #bekazlewactwa
PotwornyKogut - ostatnio próbowałem słuchać znowu radiowej Trójki, bo podobno zlikwid...

źródło: temp_file5303002705072788259

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dentka7:

Juz pomijam, ze po takiej Warszawie to zasieg 200km to ci wystarczy na dojechanie z centrum dystrybucyjnego do centrum miasta i spowrotem. Zapomnij o odwiedzeniu 6 klientów.


Dobrze posłuchać speca od transportu xD
Wiesz że trasy się układa a nie jedzie byle jak. Dzienny przebieg auta na dystrybucji miejskiej nie przekracza specjalnie 100 km
  • Odpowiedz
@MazurskiSmak:

no i wrzucasz screena chłodni w dieslu


Bo to pierwsze lepsze ogłoszenie. Wszystkie TGL mają takie przebiegi.
Poza tym widzę że nawet nie wiesz ile taka chłodnia zużywa
  • Odpowiedz
@Vetinari: skoro zasieg jest do 235km to realnie w zimie 80km


@pablomike71: to jest jedna z największych bzdur dotyczących EV.
Uwaga, wyjaśniam - jak wsiadasz do zimnego auta i włączysz ogrzewanie maks to zużycie energii jest duże, jak sobie trochę już nagrzejesz to zasięg się znowu zwiększa. W takiej trasie 200km zima na ogrzewanie zejdzie może z 10.
  • Odpowiedz
Wiesz że trasy się układa a nie jedzie byle jak. Dzienny przebieg auta na dystrybucji miejskiej nie przekracza specjalnie 100 km


@PiotrFr: Jasne, jasne, dla takiej Biedronki z centrum dystrubucyjnego Wawy do centrum miasta Wawy w dwie strony masz 100km.
  • Odpowiedz
@Dentka7:

Jasne, jasne, dla takiej Biedronki z centrum dystrubucyjnego Wawy do centrum miasta Wawy w dwie strony masz 100km.


Widziałeś ty kiedyś dostawę do biedronki? Jakoś widuję tam inne pojazdy. Nawet te 100 km to jest mniej niż 40% deklarowanego zasięgu PODSTAWOWEGO pojazdu końcowej dystrybucji. Jak chcesz możesz sobie kupić z 400 czy 600 km zasięgu.
Ale wiesz co? W transporcie kupuje się pojazd w stosunku do potrzeb a nie
  • Odpowiedz
Ty ale wiesz że to właśnie do miejskiej dystrybucji. Chcesz tym międzynarodówkę robić? xD


@Vetinari:

A potrzebujesz większego zasięgu na 6 dostaw pralek dziennie z Media Markt do klienta w
  • Odpowiedz
@Vetinari: z tego co się orientuje w jednym z marketów rtv busy jadą z poznania lub szczecina na całe lubuskie. Jedna ekipa potrafi na pace mieć 20 pralek i latać z nimi po całym województwie, więc zasięg żałosny, w sam raz dla piekarni

Tym bardziej, że podali maksymalny. Pan wiesio nie po to ma służbowe auto by jeździć eco, tylko będzie gazować, zostawiać ciągle na włączonej klimie czy ogrzewaniu, więc
  • Odpowiedz
@PiotrFr:

Ale wiesz co? W transporcie kupuje się pojazd w stosunku do potrzeb a nie największy i najdroższy


W sumie to nie wiem o co ci chodzi. Przeciez dokladnie mialem to na mysli, ten konkretny samochod jest na polskie warunki
  • Odpowiedz
@PiotrFr @Vetinari
Ale wiecie, że w lecie, jak się włączy klimę to zasięg spada do 2 motogodzin, a to w większym mieście nie starczy na dostawę jednej pralki?

Poza tym OPowi @PotwornyKogut chodzi o nachalną propagandę ekologizmu, nie o tą konkretną ciężarówkę...

W prasie to samo, co wydanie to jak mantra: test 0,9 l. 3 cylindry po 160 tysiącach, no działa, cud miód silniki, kupujcie :) Nowe SUVy hybrydowe, Polacy pokochali hybrydy, każdego ranka kupuję nową
  • Odpowiedz