Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy spotkaliście się ze zjawiskiem fetyszyzowania 2016 roku w Internecie, ale ja i wielu moich znajomych tak. W skrócie: wielu ludzi, najczęściej w wieku 25-30 lat wraca często pamięcią do 2016 roku jako czasu, w którym życie było po raz ostatni "proste". Co ciekawe nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie skąd bierze się to zjawisko.

Natomiast ja ostatnio trafiłem na taki wykres, który pokazuje jaki procent światowego bogactwa należy do 1% najbogatszych ludzi na świecie, a jaki do pozostałych 99%.

Co przedstawia wykres? Ano że do 2016 roku ponad 50% światowego bogactwa należało do 99% ludzi, zaś w 2016 roku nastąpił punkt, od którego najbogatszy 1% światowej populacji posiada ponad 50% światowego bogactwa, a procent ten rośnie z roku na rok.

https://small-change.blog/2018/04/05/is-there-a-relationship-between-income-inequality-and-happiness-on-a-national-scale/

#nieruchomosci #gospodarka #ekonomia #antykapitalizm
Maurelius - Nie wiem czy spotkaliście się ze zjawiskiem fetyszyzowania 2016 roku w In...

źródło: oxfam-inequality

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@thorgoth: przecież Pol Pot przejął władzę w Kambodży właśnie dzięki bestialstwu zachodu, które zabiło setki tysięcy mieszkańców Kambodży zanim przejął władzę - i kolejne setki tysięcy potem w wyniku głodu spowodowanego niszczeniem wszelkiej infrastruktury i pól uprawnych, poprzedni reżim został obalony właśnie przez poddanczość wobec zachodu, USA a zwłaszcza Kissinnger są bezpośrednio odpowiedzialni za dojście Pol Pota do władzy
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: ciekawe czy gdyby na księżycu założono socjalistyczną kolonie i gdyby tam pojawiło się księzycowe NKWD strzelające osadnikom w tył głowy za nieprawomyślność i odchylenia kapitalistyczne to stwierdziłbyś że to wszystko wina presji z kapitalistycznej ziemi ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: oj tam chochoły od razu, zwykła analogia ;)
Jeśli przyjąć że każdy kapitalizm dąży do oligopoli i koncentracji kapitału to równie dobrze można przyjąć że każdy socjalizm dąży do dołów z wapnem palonym
  • Odpowiedz
@Maurelius: nigdy się nie spotkałem z tym żeby ktoś wracał do 2016 roku. Może to taki rok po prostu, że akurat twój rocznik wtedy kończy studia czy coś? Ja bym chętnie wrócił do 2019 - ostatniego przed covidem albo nawet do 2020 gdzie był covid i zwiedziłem w lato pół Europy, bo wszędzie było dużo taniej i brak ludzi
  • Odpowiedz
  • 0
Nie wiem czy spotkaliście się ze zjawiskiem fetyszyzowania 2016 roku w Internecie, ale ja i wielu moich znajomych tak. W skrócie: wielu ludzi, najczęściej w wieku 25-30 lat wraca często pamięcią do 2016 roku jako czasu, w którym życie było po raz ostatni "proste".


@Maurelius: @K-S- @greenbong
Z mojej perspektywy również jakoś do 2019 r.
Pracowałeś, umiałeś więcej to miałeś, zarabiałeś więcej.
Natomiast od czasu dodruku przez banki centralne nadrabiając większą ilością pracy bądź lepszymi kwalifikacjami to co najwyżej udawało
  • Odpowiedz