Wpis z mikrobloga

Nawet takiego antykonfiarza jak ja dziwi ostatnio bronienie za wszelką cene pisowców i atakowanie koalicji, zwłaszcza przez Berkowicza i Mentzena.

Serio pytam, jaki w tym mają interes? Przecież wyborcy konfy nie są aż tak tępi i nie przyjęliby najlepiej ewentulanej koalicji z PiSem, prawda?

Ja naprawdę myślałem, że konfiarze nie będą za bardzo przeszkadzać w rozliczaniu PiSu, bo przy ewentualnym rozpadzie tej partii, to oni mogliby zgarnąć najwięcej elektoratu. Może to jest taka taktyka, której większość nie rozumie? Przypodobanie się pisowcom by zrozumieli, że konfa to też tego Tuska uważa za diobła. Przeczekanie aż się to rozdupcy i wtedy zgarnięcie elektoratu.

No naprawdę nie spodziewałem się, z ten stolik pisowski będzie się trząść, bo pod nim Berkowicz bedzie opier*alał gałe. Czy wyborcy konfy mają jakąś godność? Ja jestem mocni zniesmaczony tym co wyprawia Mentzen i Berkowicz

Naprawdę, gdyby ktoś mi przystawił pistolet do glowy i kazał głosować na PiS albo Konfederacje, wybrałbym PiS, mniejszy wstyd.

#polityka #bekazpisu #bekazkonfederacji
eleganckichlopak - Nawet takiego antykonfiarza jak ja dziwi ostatnio bronienie za wsz...

źródło: temp_file3656415821042860240

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eleganckichlopak: No nie wiem, mordo, może dlatego, że są w opozycji i muszą krytykować rząd i nakręcać spiralę niechęci wobec niego, żeby sobie budować poparcie, bo takie działania właśnie robi opozycja w Polsce. Rozumiem, że dla Ciebie mieliby milczeć na każdym kroku lub przyklaskiwać koalicji? xD

Druga sprawa, że chcą podwędzić elektorat PiSowi. Ale dla wykopowych łbów (z kompletnie niezrozumiałych przyczyn) Konfederacja chce dać się wchłonąć PiSowi, bo tak XD
  • Odpowiedz
  • 27
@Kopyto96 nie mordo, powinni jak najbardziej krytykować rząd, powiem ci nawet, że mają ostatnio do tego wiele powodów. Niestety politycy konfy uruchamiają się tylko wtedy, gdy jakiś gangus pisowski jest przeszukiwany, gdy ktos śpiewa obraźliwe piosenki o pisie i bardziej interesuje ich ile Niemców funduje campus Polska. Więcej krytyki znajdziesz wśród wyborców Koalicji i polityków Lewicy odnosnie np. kredytu 0%.

Zapewnialiiście, że żadnych rozliczeń nie będzie, bo rączka rączkę myje hehe.
  • Odpowiedz
@eleganckichlopak: Operacja koalicji z PIS jest już mocno rozwinięta. Wipler ma dopilnować porządki w Konfie (wywalenie dauna do brukseli, pozbycie się krula, wystawienie na odszczał babyface'a). Bosak nie protestuje bo ma zamiar zając miejsce zera w PISie. Do tego liczy że jak kaczor walnie w kalendarz to on wyszarpie z PISU najwięcej niż odwrotnie.
  • Odpowiedz
Przecież wyborcy konfy nie są aż tak tępi i nie przyjęliby najlepiej ewentulanej koalicji z PiSem, prawda?


@eleganckichlopak: Na wykopie tego nie widać, bo tutaj się jeszcze kryją, ale w innych mediach, a w szczególności na twitterze to taka koalicja jest wręcz pożądana przez ich wyborców.

Chociaż w wyborach prezydenckich 2015 wielu z tych bardziej znanych jasno się zadeklarowało w którą stronę idą ze swoim "mimo wszystko Duda" oraz w ostatnich wyborach parlamentarnych, gdzie bronią pisu bardziej od samych
  • Odpowiedz
@Kopyto96: konfederacja jako formacja nie powinna mieć żadnego interesu. ale u sterów konfederacji stoją ludzie którzy proponowali wspólne prawybory prezydenckie i broniący pisowców jak tylko prokuratura zaczyna działać.

bo od 2019 ma być włochnięta i dalej nie jest


@Kopyto96: po wyborach w 2019 pis miał samodzielną większość, to po co mieli dogadywać sięz konfą.
  • Odpowiedz
wyborcy konfy nie są aż tak tępi i nie przyjęliby najlepiej ewentulanej koalicji z PiSem,


@eleganckichlopak: Widzę, że nie masz za wiele kontaktu z nimi. Nawet na wykopie już świętowali swoje dojście do władzy z PiSem xD
  • Odpowiedz
  • 7
@eleganckichlopak: moim zdaniem to nie jest głupie z ich strony. Oni chcą przejąć elektorat pisu, jak ktoś głosuje na PiS ale może nje jest do końca zadowolony i szuka czegoś innego, to nie zmieni na partie która ciśnie po pisie, tylko właśnie będzie mu łatwiej zmienić na taką, która pisu w wielu sprawach broni. Poza tym w ten sposób konfa utwardza swój elektorat, zwłaszcza tą wolnosciową część, która nie jest
  • Odpowiedz
Napisz jaki Konfederacja ma interes na dłuższą metę, by zostać wchłonięta przez PiS, bo od 2019 ma być włochnięta i dalej nie jest


@Kopyto96: Spotkalem wielu silniczkow, ktorzy twierdzili, ze Konfederacja byla zawsze przystawka pisu. Nawet jak jej jeszcze nie bylo bo wielu tych bystrzakow nie ogarnia, ze powstala dopiero w 2019r xD
  • Odpowiedz
@Kopyto96: gdyby PiS mógł rządzić razem z konfederacja to byłby bardzo chojny w rozdawaniu stanowisk oraz dziesiątek milionów złotych na prywatne fundacje posłów. To chyba wystarczający interes.
  • Odpowiedz
Przecież wyborcy konfy nie są aż tak tępi i nie przyjęliby najlepiej ewentulanej koalicji z PiSem, prawda?


@eleganckichlopak:

xD

Wyborcy konfederacji zeżarliby g---o, gdyby lewaków miała od tego boleć d--a.
  • Odpowiedz
@eleganckichlopak: no przecież to jest właśnie polityka. Nie np praca w niemodnym nurcie pozytywistycznym. Tylko symetrystyczne n---------e, pompowanie emocji i walka o wyborcę.

To już Korwin był przyjemniejszy, bo on był takim filozofem, któremu nie zależało na poparciu, tylko na propagowaniu swoich mądrości.

Mentzen za x lat to będzie bardziej przypominał takiego Kukiza, tak go poskręca od tej polityki
  • Odpowiedz