Wpis z mikrobloga

Wdałem się w dyskusję w Internecie i czuję się jakbym grał z gołębiem w szachy.
Facet wrzucił wpis, że SCT to zielony komunizm, bo nie każdego stać na nowe auto.
Dyskusja:
-ale wiesz że do 2032 auta z euro 6 stanieją?
-nie stanieją, bo handlarze zawyżą ceny!
-Jak auto będzie starsze o 8 lat, to musi stanieć, poza tym SCT już weszło i dla EURO 2 nie zawyżyli.
-śmiem wątpić. (nie podaje kontrargumentu).
-Max wiek auta w sct w 2032 roku to 18 lat. Osiemnastoletnie auta chodzą po 5k.
-Przecież mówi ci że te auta pójdą w górę handlarze czekają tylko na to. Wywali ceny ciekawie.
-Samochody z normą euro 6 z 2015 r. już teraz można kupić za 15k. Muszą stanieć do 2032.
- gdzie niby xd z euro 4 kupisz za 12 000 pokaż mi te mityczne auta
-(podaję ofertę takiego auta)
-(ignoruje argumenty i zmienia temat)"przecież piszę ci jak wejda sct na wieksza skale te auta cenowo wyskoczą" " ja nie kupię, mam dwa auta z euro 0 i mi wystarczy"
-Ty może nie, ale większość kupi więc cel w większości zostanie zrealizowany.
-(przytacza argument anegdotyczny) Ja znam ludzi co sobie załatwią papieru u rzeczoznawcy.
-Ale w skali kraju to margines.
-Dzisiaj margines, a jutro połowa. (nie podaje powodu, zmienia temat) Niemcy już się wycofują z SCT.
-Bo u nich wszystkie auta i tak spełniają normy. Poza tym na zabytkowych blachach są ograniczenia.
-(ignoruje pierwszy argument i atakuje tylko drugi), Nie prawda bo można.

I c--j pogadane. Jakość dyskusji na wykopie ostatnimi czasy leży i jeszcze ten wpis ma ze 150 plusów.

Poniżej tabelka ile aut spełnia jaką normę.
#sct #strefaczystegotransportu #krakow #warszawa #ekologia #zalesie
homerox2000 - Wdałem się w dyskusję w Internecie i czuję się jakbym grał z gołębiem w...

źródło: EXCEL_ZhQnmzYsdr

Pobierz
  • 131
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Za rok w krakowie diesel euro5 nie wjedzie. Oczywiście że auta podrozeja, zresztą już to widać. Focus 2007 1.8 tdci około 7k
Focus 2010 1.8 tdci euro 5 15k

15k to jest sporo za auto, to jest półtora roku oszczędzania
  • Odpowiedz
@homerox2000: ja w takich dyskusjach przytaczam anegdotę o żarówce która byłaby niezniszczalna i jakie niosłoby to za sobą konsekwencje. Dziś każdy (powiedzmy) chce pracować i mieć za co żyć. Unia jest naczyniem połączonym. Niemcy muszą mieć rynki zbytu by funkcjonować a w naszym interesie jest, by też mieć nad czym pracować.
A do sedna - zielonym ładem zmusi się Polaków, by skupili więcej samochodów z rynku wtórnego bo to napędzi
  • Odpowiedz
@homerox2000
Ja się osobiście nie mogę doczekać wykopków, które specjalnie nie będą zmieniać samochodu aby po wejściu SCT raz w życiu pojechać el Warszawy i narzekać na mandat
  • Odpowiedz
Tak w 2032 euro6, czyli obecnie koszt 15k. To jest bogactwo twoim zdaniem


@homerox2000: powiedz rodzinie ledwo wiążącej koniec z końcem żeby po prostu przestali być biedni
  • Odpowiedz
@emasele: Jestes pewien? Czy przypadkiem nie jest tak, ze mieszkancy beda mieli tam opoznienie czasowe tylko? Czyli np 2 lata pozniej im sie zacznie? Edit: dobra znalazlem, od 2028 zaczna obowiazywac mieszkancow, czyli nie masz racji.
  • Odpowiedz
Stanieją bo się zestarzeją.

@homerox2000: Powiedz to rynkowi samochodów kilkuletnich. Niedawno kupowałem Octavię z 2017 - cena rynkowa to cena katalogowa * ~0,7. 30% na przestrzeni SIEDMIU lat. Ceny aut używanych są chore.
Dodatkowo - te auta są znacznie bardziej awaryjne niż przysłowiowe seicento, szczególnie właśnie wszelkie systemy ekologii.
No i owe awaryjne systemy "ekologii" wycina się absolutnie hurtowo w kilkuletnich autach. Polecam wejść sobie na jakąś grupę FB takich
  • Odpowiedz
@wyjek: No przecież są, mało to zajechanych do granic możliwości Citigo po pizzeriach, które nie mają szans przejść rzetelnego przeglądu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@homerox2000 jak kogoś nie stać odkładać 250zł miesięcznie żeby za 5 lat kupić auto, to niech się zastanowi czy w ogóle go stać na posiadanie auta i jego serwisowanie, bo to równoważnik baku paliwa. Również popieram wprowadzenie SCT, a argument walki z biedą to śmiech na sali. Co prawda, nie powinno SCT obejmować P&R, dojazdów do P&R oraz 4 obwodnicy - tylko tereny wewnątrz 4.
  • Odpowiedz
@homerox2000: ogółem jak kogoś nie stać na auto spełniające te normy to niech rowerem jeździ XD tak jak napisałeś, 5k potrzeba na auto spełniające obecne normy w SCT, więc no proszę
  • Odpowiedz