Wpis z mikrobloga

Wczoraj w „Wydarzeniach” na Polsacie znów straszenie globalnym ociepleniem, „rekordowymi upałami” (bzdura, całkiem zimne lato było w tym roku; kiedyś przez kilka tygodni spałem przy oknie otwartym na oścież, w tym roku ani razu, bo nie było takiej potrzeby), że temperatura wzrosła w ciągu stu (!) lat aż o jeden (!) stopień C, że będzie najgorętszy wrzesień od 30 lat (aha, czyli 30 lat temu było podobnie gorąco?), że jest bardzo niski poziom wody w rzekach (ani słowa o fatalnej gospodarce melioracyjnej i równie fatalnej regulacji rzek, o czym fachowcy informują od lat), a wisienką na torcie tego propagandowego materiału o „ekstremalnych upałach” – zgodnego z linią lewicowej Komisji Europejskiej – była migawka z Mielna i turyści narzekający na… zimną wodę w morzu.

Materiał, od 20.01:
https://www.polsatnews.pl/wideo-program/wydarzenia-1850-31082024_6839707/

#polsat #globalneocieplenie #klimat #pogoda #bekazlewactwa #dziennikarstwo #lewica
jednorazowka - Wczoraj w „Wydarzeniach” na Polsacie znów straszenie globalnym ocieple...

źródło: odh8zbzvw7b5wnytf8rwmo4ftjruio8f

Pobierz
  • 135
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1085
(bzdura, całkiem zimne lato było w tym roku; kiedyś przez kilka tygodni spałem przy oknie otwartym na oścież, w tym roku ani razu, bo nie było takiej potrzeby),


@jednorazowka: Czekam na twoje kolejne badania naukowe, mam nadzieję, że opublikujesz je w Science.
  • Odpowiedz
  • 46
(bzdura, całkiem zimne lato było w tym roku; kiedyś przez kilka tygodni spałem przy oknie otwartym na oścież, w tym roku ani razu, bo nie było takiej potrzeby


@jednorazowka: Po ten szokującej informacji jutro rano wszyscy pracownicy IMGW zamierzają podać się do dymisji, a użytkownik @jednorazowka będzie osobiście pełnił obowiązki Instytutu.

A tegoroczne lato w Polsce będzie TYLKO DRUGIM NAJCIEPLEJSZYM, więc pełna kompromitacja globalnego ocieplenia,
  • Odpowiedz
  • 107
@jednorazowka: To temperatury w twojej dupie.

Być może jest to szokujące, ale prognozy czasem się nie sprawdzają. Tymczasem ty nie kwestionujesz prognoz tylko próbujesz podważyć naukowe pomiary faktem, że kiedyś miałeś częściej otwarte okno.

Ale cóż, od prawicowej-chłopsko-rozumowej propagandy nie można wiele wymagać.
  • Odpowiedz
  • 33
@jednorazowka: I co z tego obrazka nie rozumiesz?

Opisz nam swoimi słowami to będziemy wiedzieli jak wytłumaczyć ci gdzie się mylisz. To raz.

A dwa, jak ten obrazek ma się do stwierdzenia, że w Polsce było zimne lato?

  • Odpowiedz
  • 1
nikt nie podaje temperatur w sloncu retardzie.


@phomerus: W propagandówkach Polsatu jak najbardziej podają temperaturę w słońcu. Spotkałem się z tym raz czy dwa. A IMGW a propos tej mapki mi nie odpowiedział.
  • Odpowiedz