Wpis z mikrobloga

Tym razem coś pozytywnego o naszym kraju i narodzie.

Jest dobrze, może nie idealnie, ale naprawdę dobrze. Ostatnie lata przyniosły prawdziwą transformację kulturową i ekonomiczną w Polsce.

Pomimo przeszkód stawianych przez polityków, nasza zaradność, pomysłowość i pracowitość przynoszą wyraźne efekty.

Właśnie wróciłem ze spaceru.

Emeryci siedzą na ławkach lub spacerują po parku, uśmiechają się.

Rodziny z dziećmi wracają z wycieczek rowerowych na swoich nowych, często elektrycznych rowerach.

Młodzi siedzą na ławkach, słuchają muzyki, śmieją się. Już nie piją "jabola", ale smakują dobre piwa lub Johny'ego Walkera, nagrywając filmy na swoich nowych iPhone'ach. Fajnie ubrani i wyluzowani.

W ciągu ostatnich dwóch lat zwiedziłem prawie całą Europę, w tym najbogatsze regiony, takie jak Lazurowe Wybrzeże, południowe Niemcy i Szwajcarię.

Nie mamy się czego wstydzić! W wielu przypadkach jest u nas nawet lepiej. Przestępczość jest niska, w Polsce czuję się bezpiecznie, czego nie mogę powiedzieć o Francji czy Niemczech. Nasze miasta rozkwitają, a od zagranicznych znajomych odwiedzających nasz kraj często słyszę pochwały na temat tego, jak tu jest fajnie i nowocześnie. Nawet wsie zaczynają wyglądać lepiej i stają się przyjemnym miejscem do życia.

Kilka dni temu, jadąc autostradą z południowej Europy, zauważyłem, że najlepsze i najnowsze samochody miały raczej rejestracje polskie, czeskie lub słowackie, podczas gdy Niemcy jechali raczej kilkuletnimi autami.

Serio, nie mamy powodów do narzekania. Rozwijamy się. Idziemy do przodu i to dynamicznie.

Kiedyś chciałem emigrować, ale teraz, widząc to wszystko, chcę tu zostać i uczestniczyć w tym procesie. To naprawdę coś wyjątkowego.

Mamy jeszcze wiele problemów do rozwiązania i mam nadzieję, że politycy w końcu pójdą po rozum do głowy i zaczną zarządzać naszym krajem jak nowoczesną korporacją, która działa jak w zegarku.

Politycy, nie zmarnujcie naszego potencjału, naszej przyszłości.

Przedsiębiorcy, zarabiajcie jak najwięcej, ale pamiętajcie o ludziach i wynagradzajcie ich godnie. To możliwe.

Powtórzę: jest dobrze, a wierzę, że będzie jeszcze lepiej.

PEACE!

#ekonomia #gospodarka #polska #nieruchomosci #gielda

Kilka tagów dla zasięgu, mam nadzieję, że się nie obrazicie ( ͡~ ͜ʖ ͡°).
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Smonk_Da_Wead: no wlasnie nie. Jasne ze jest roznica ale tak jest wszedzie na swiecie. Ostatnio wracalem z Jury Krakowsko Czestochowskiej po moze 10 latach jadac zamiast glownymi trasami wiochami - zmaian byla gigantyczna az nie moglem doslownie uwierzyć. Od domow po samochody.
  • Odpowiedz
@Smonk_Da_Wead: ale nawet to Podlasie tez sie zmienia. Nie twierdze ze to juz super duper tylko jest olbrzymi zmiana na plus wzgledem tego co sie dzieje w reszcie nawet Europy. To jest to co pisalem o pensjach wczesniej. Nie ma tez juz zadnego regionu Polski ponizej 50% pkb sredniej UE gdzie bylo ich sporo https://forsal.pl/gospodarka/pkb/artykuly/9389449,pkb-polski-ponad-polowe-wypracowuje-piec-wojewodztw.html
Miniu30 - @SmonkDaWead: ale nawet to Podlasie  tez sie zmienia. Nie twierdze ze to ju...

źródło: 3f058d05cff3675a86b15a2144016d35afdf86061f3fd45aa7671600f274805b

Pobierz
  • Odpowiedz
@duzy_krotki: Taki w miarę bait, bo w ogóle coś odpisałem. @Miniu30 tak idziemy do przodu i się wzbogacamy, że za parę dekad wszystko p--------e i potwierdza to fakt, że pracując obecnie krwawica idzie na trzynastki i emerytury w kraju w którym 70% społeczeństwa to emeryci. Na moją emeryturę już nie starczy, a za parę lat będzie pewnie minimum od 70 lat dla mężczyzn w tym cuckoldstanie. Jedyne co może
  • Odpowiedz
@ZuluScout: patrz kuzwa dzietnosc spada wszedzie na swiecie gdzie bieda nie piszczy albo nie ma bardzo silnego wplywu kulturowego. Ta buduj sobie kraje bez kapitalu zagranicznego jak w Korei Polnocej czy kuzwa Kubie. Bo reszta swiata od Chin po USA robi wszystko by go przyciagnac co oni o tym wiedza.
  • Odpowiedz
@duzy_krotki: To jest fakt z tymi autami, w Niemczech do dzisiaj spotkasz Golfy 2 czy 3 na ulicach, ale nie wynika to z tego, że Niemcy są biedni, tylko dlatego, że nie mają potrzeby nikomu nic udowadniać. Podczas gdy Polak weźmie kredyt na 100k albo leasing na swoim jdg, będzie ledwo wiązał koniec z końcem, 1 rata będzie dzieliła go od bezdomności, ale zakredytuje się i spłaci choćby miał j---ć
  • Odpowiedz
@duzy_krotki: 8 lat PiSu pokazało polakom jak można żyć- wystarczyło 4 więcej i możliwe że normalność w tym kraju zapanowałaby na dłużej. Teraz zobaczymy jak szybko wyhamujemy i zjedziemy w doł - oby jak najszybciej żeby jak najmniej udało się zniszczyć strukturalnie tak aby następna ekipa mogła kontynuować dzieło.
  • Odpowiedz
  • 1
@duzy_krotki Politycy już zmarnowali nasz potencjał. Daliśmy się jak dzieci wpuścić w zwiększanie wydatków zbrojeniowych i zielony ład. Nasza energetyka i tak leży, a my zobowiązujemy się do czegoś, na co nas nie stać.

Potencjał w narodzie jest wielki ale co z tego, jeśli największe mózgi tego kraju klepią kod na zlecenie Amerykanina, ewentualnie wyemigrowali by tworzyć r&d dla zagranicznych koncernów.

Ten nasz "dobrobyt" to konsumpcja na krechę i jeszcze mocna
  • Odpowiedz
@duzy_krotki: Taka perspektywa zupełnie ignoruje to, że prawdziwy sprawdzian dopiero się zbliża. Owszem, Polska przez ostatnie 30 lat zmieniła się na lepsze prawie pod każdym względem, lecz było to 30 lat rozwoju pod parasolem hegemonii USA, pompowania środków unijnych i inwestycji zagranicznych przyciąganych niskimi kosztami pracy. Nieuprawionym jest wniosek, iż wystarczy kontynuować i będzie gitara. Hegemonia USA dobiegła końca, oczekiwania Europy wobec Polski będą stawać się coraż wyższe, płace szybko
  • Odpowiedz
@dsomgi00: true, Polacy, głównie Ci mlodzi generacyjnie w zdecydowanej większości nie mają żadnych oszczędności, dla wielu z nich 20k, 30k oszczędności to jest kosmos w wieku np 24 czy 25 lat, bo wszystko mielą na bieżąco na konsumpcjonizm.
  • Odpowiedz
@KMDZ: Najlepsi są też ci, co co roku zmieniają Iphona za 6k, albo wydają co piątek na sushi 2 stówy, a potem p------ą, że młodzież ma dziś ciężej bo nie może się nic dorobić. I mówię to ja - 25 latek, który obserwuje swoich rówieśników i ich zajebiste wybory finansowe ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz