Wpis z mikrobloga

@movsd: pewnie wiesz, ale może ktoś nie wie, że wynika to z tokenizacji, on nie widzi pojedynczych literek tylko tokeny dlatego sobie słabo radzą z takimi zadaniami, można to "poprawić" jak poprawną odpowiedź na konkretne pytanie będzie podane w trakcie nauki, ale to nie jest rozwiązanie. Może ktoś inny będzie znał więcej szczegółów
  • Odpowiedz
@movsd: Niemożliwe, że nie działa ci model AI. Na pewno używałeś jakiegoś kiepskiego, serio, co ty mówisz? Źle go używałeś, źle promptly dałeś. Ja ci pokażę, jak to zrobić. Nie da się nie lubić AI, co ty gadasz? Musisz spróbować różnych modeli i promptów, bo różne są!
  • Odpowiedz
  • 0
@cyborgkombat: spoko, jak tylko Sam Altman wybuduje tokomaka, to będzie wystarczająco dużo prądu by nauczyć się literować, ba! nawet sylabizować ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@movsd: może i nie umie policzyć literek ale skrypt na 200 linijek w bashu do przeniesienia secretow z jednego eks do drugiego napisał bezbłędnie. Nie wyobrażam już sobie pracy bez chat gpt
  • Odpowiedz
@movsd: Mi zwrócił dobrze dopiero jak użyłem count i give me step by step thought process, tam jakaś zbugowana optymalizacja musiała pójść, więc no trzeba nauczyć się promptować. No i znać się na dziedzinie i nie wierzyć mu ślepo.
  • Odpowiedz
  • 2
@kutafonixor: a jeśli będziesz chciał napisać skrypt, w którym przenoszone są tylko pliki mające więcej niż 3 litery "r" w nazwie? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 1
@barber-barberski: jeśli mam robić step by step liczenie liter w słowie, to już chyba wolę zatrudnić studentów za butelkę piwa. Rachunek inteligencja/koszt będzie korzystniejszy xD
  • Odpowiedz
@movsd: byku, tak na szybko. Przez to, że modele oparte na transformerach generują następne tokeny na bierząco, mają one problemy z analizą składu tych tokenów. Token to nie litera. Poza tym: mechanizm uwagowy dotyczy znaczenia słów i relacji słów wobec słów, nie na liczeniu fizycznych elementów outputu. Mechanizm ten pozwala na przetwarzanie całych sekwencji tekstu bezpośrednio. Modele transformacyjne nie śledzą "pozycji" w sekwencji tak precyzyjnie, jak klasyczne algorytmy iteracyjne. Nie
  • Odpowiedz