No i po za tym to gdzie najlepiej robić staking albo lend ETH. Na aave jest 1.6% więc szału nie ma no ale sprawdzony protokół itp. Na revolucie najniższe prowizje i niby płacą 2.5% powiedzmy średnio
@Wypokowicz93: lido earn oferuje niby dość spoko oprocentowanie na ETH - https://stake.lido.fi/earn inna opcja to jakiś takowany ETH wrzucony dodatkowo do jakiegoś poola z dużym volumenem żeby zbierał fee ze stakowania + tradingu, tylko uważać na impermanent loss
Witam wszystkich... Poszukuje osób które zostały wzbogacone przez @daria-kuzma . Dzięki jej analizie uwierzyłem, że Bitcoin zaliczy korektę. Otworzyłem shorta po 110 000 usd na Binance... Postawiłem na to oszczędności, które miały iść na wymarzone mieszkanie. Zainwestowałem łącznie 330 tys. zł z kredytu w Providencie, który miałem zaraz spłacić zyskiem – i udało się! Jestem na ten moment ponad 100 tys. zł na plusie w zaledwie 4 dni… A teraz do
Wchodzicie all-in w altcoiny? Krypto-influencerzy uważają, że to jest obecnie najlepsza strategia dla inwestorów. #gielda #kryptowaluty #bitcoin #pytanie
Miraski, jak to jest obecnie z cyklem bitcoin-altcoiny. Czy jak od kwartału powiedzmy btc spada po halvingu, to teraz powinien być altcoin season, czy on się już zaczął i trwa od jakiejś w miarę daty? Czy może właśnie jeszcze się nie zaczął i się z jakiegoś powodu nie zacznie? #pytanie #kryptowaluty #bitcoin
@interpenetrate: @fervi nie było realnego alt sezonu porównywalnego do poprzednich "cykli" co mozna łatwo sprawdzić na tradingview patrząc chociazby na btc dominance czy total/btc jeszcze można stable odjąć żeby było dokładniej. Czy będzie i kiedy będzie to inna sprawa, na razie sentyment jest negatywny. Dopóki btc.d nie spadnie poniżej 50% to co to za alt season
@fervi: bo krypto krótko istnieje, tak było w 2017 i 2021, w bull runie 2013 rynek altów praktycznie nie istniał, jest to jakby prehistoria z btc.d ponad 95%
@fervi: jak na moje oko Ethereum ma się lepiej niż kiedykolwiek. Pod względem tech jak i adopcji instytucjonalnej. Myślę, że jeszcze pokaże na co go stać
@fervi: coś w tym jest, teraz było w ogóle cicho o krypto, na wszelkich socialach w porównaniu do takiego 2021. Ja sobie siedzę głównie na discordach, x i czasem na wykop sprawdzam
@Nedifie: @jegertilbake złoto nie ma w sobie "wbudowanej" wartości tak samo jak bitcoin. wartość wynika z tego że nam się podoba i z tego że historycznie było wartościowe i akceptowane. więc można powiedzieć że bitcoinowi brakuje historii. bo jeśli chodzi o używalność to chyba nikt nie zaprzeczy, że bitcoin jest przydatny. jego cyfrowa i zdecentralizowana postać daje mu specjalne właściwości i używalność coś co się w każdej tego typu
śmiecia, który ma wachania jak pijany wujek na weselu
@Nedifie: w stosunku do fiata od którego chcesz się odseparować inwestując w złoto czy bitka, których zadaniem jest żeby w długim okresie rosnąć w stosunku do niego, więc co z tego że krótkoterminowo ma duże wahania. jak nie chcesz wahań to kup obligacje albo sp500
@Nedifie: nie wiem czy trollujesz, ale w razie jakbyś pisał serio to odpiszę. 1. Z tym separowaniem się to nie chodzi że ty konkretnie tak robisz tylko że zazwyczaj to jest cel inwestowania w złoto, żeby mieć "store of value" 2. Decentralizacja daje ci to, że tylko ty masz dostęp do twoich środków i nikt ci nie jest w stanie zablokować dostępu do niego czy to ze względów politycznych czy
@Nedifie: serio tak trudno ci to zrozumieć? wyjeżdżasz ze swoimi bitcoinami do innego kraju i tam ich normalnie używasz, najprostszy możliwy przykład XD
@Nedifie: ruskim pozajmowali majątki, jest to możliwe, a jak trzymasz krypto I tylko ty możesz je kontrolować to jesteś kompletnie niezależny, nie wiem co w tym takiego ciężkiego do przetworzenia. Kłócisz się żeby się kłócić bo ci się nie zgadza że światopoglądem. Jest to przydatne narzędzie i niektórzy to widzą dlatego kupują. Inni kupują spekulacyjnie, ja np bardziej siedzę w Ethereum bo tam bardziej programowalność rozbudowaną przez co instytucje na
@In_thrust_we_trust: to co opisujesz jest to wartość subiektywna i historyczna, a nie jakoś "wbudowana" w ten instrument więc nie wiem co za argument próbujesz zbudować
@In_thrust_we_trust: rozumiem jakich słów używam tylko ty nie rozumiesz co piszę. użycie złota w przemyśle jest małym procentem i w żaden sposób nie wyjasnia wartości tego assetu więc reszta to tak jak piszę jest wartość subiektywna. załapałeś?
@In_thrust_we_trust: no i jak definiujesz "służyć do czegoś"? bo łatwo można wypisać listę sytuacji w których bitcoin jest "używany" np do przesyłania pieniędzy przez internet, do przechowywania wartości, do płatności międzynarodowych, do ochrony kapitału przed inflacją, do trzymania środków bez banku, do transakcji bez cenzury, do rozliczeń bez pośredników, do inwestowania, do zabezpieczenia na kryzysy :P
a i żeby nie było, nawet nie jestem fanem bitcoina i uważam go za memecoina w porównaniu do takiego ethereum, ale nie lubię jak ktoś wypisuje takie głupoty
@In_thrust_we_trust: no to po prostu nie masz pojęcia o czym piszesz bo statystyki mówią o setkach tysięcy userów miesięcznie na samym bitcoinie, a już nie piszę o ethereum gdzie są stablecoiny, defi i cały ekosystem aplikacji finansowych xd a jakbyśmy dodali do tego pośrednie postrzeganie wartości np przez etfy czy instytucje inwsetujące i budujące na btc i eth to w ogóle. serio wierzysz że pare osób używa krypto czy trollujesz
przesyłania pieniędzy przez internet, do przechowywania wartości, do płatności międzynarodowych, do ochrony kapitału przed inflacją, do trzymania środków bez banku, do transakcji bez cenzury, do rozliczeń bez pośredników, do inwestowania, do zabezpieczenia na kryzysy
te funkcje wypisałem. napisałeś że używa ich KILKA osób. co jest po prostu nieprawdą i sianiem dezinformacji na podstawie swoich wyobrażeń o temacie. do samego przechowywania wartości on chain masa ludzi używa o czym ty piszesz że
@In_thrust_we_trust: bitek ma te właściwości wbudowane w siebie i tyle, na podstawie nich jest wyceniany przez rynek. prosta sprawa nic skomplikowanego
@In_thrust_we_trust: Bitcoin się wyróżnia od pozostałych krypto przede wszystkim historią, uptime i marką/popularnością. To jest taka oaza spokoju tego rynku. A samo krypto nigdzie się nie wybiera, za duża adopcja przez instytucje finansowe (btc i eth reszta jest dla mnie w większości mało ciekawa). Lepsze argumenty przeciwko btc, które stosuję w rozmowach z btc maxi opierają się o ekonomię tej sieci czyli zmniejszająca się nagroda za blok wymaga żeby cena rosła,
To jak rośnie albo spada bitcoin to mnie kompletnie nie rusza, dipy są do kupowania a górki do cieszenia sie z udanej inwestycji, nie oszukujmy się, Bitcoin jest wspaniały, ale jak widze jak ten skam eth rośnie to aż mnie coś ścisnie przez chwile w sercu, nie moge na to patrzeć jak ludzie dają się oszukiwać.
I co z tym ETH ciągle z tyłu głowy mam, że może jednak ta czarna ropa napędzana rynek wystrzeli. Co z tymi funduszami co chcą stakowac Eth i tokenizowac wszystko. Jak się tak przemyśli to może faktycznie cena mega wzrośnie. Do tej pory ile jest zastejkowanych ETH z 30%?
Argument za tym, ze przyniesie to wzrost wartosci ETH opiera sie na tym, ze oplaty transakcyjne usuwaja trwale to ETH i spada podaz a rosnie popyt, ale jesli gas fees nie beda niskie to jaka bedzie motywacja, zeby cokolwiek na to przenosic albo nie uzyc konkurencyjnych rozwiazan czy tez nie usprawnic systemu, zeby oplaty byly mniejsze = mniej jest spalane = mniejszy wplyw na podaz?
#bitcoin nokia tez miala swojr buum tez byli ludzie co mowili hold hold hold pozdrawiam tych co kupili na gorce i po 20 latach nadal sa na - . Z satysfakcja bede patrzyl na wykres wstecz i wspominal ryska
@marik-moczkok: jak znasz przyszłość to otwórz shorta zamiast pisać innym żeby sprzedali. Chyba że nie masz żadnych sensownych argumentów innych niż "o kiedyś coś spadło więc bitcoin spadnie"?
Nie wiem jak wy ale ja nie mogę się doczekać następnych 2 lat, jeśli Bitcoin teraz się wyglebi jak to ma w zwyczaju pod koniec roku post halvingowym to wiele popularnych altów przebije grubo ATL, taki Litecoin będzie latać po parę dolców jak przed 2017. W sumie fajnie by było bo imho alty nie zasługują na obecne wyceny.
Właśnie skończyłam prackę, jestem wykończona i gorąco, ale wpadło 400zł za 4 lekcje, chyba warto. Idę się położyć w salonie i po prostu egzystować, ogłupić się przy youtube. A jutro dyżur! Ale może nic nie wpadnie i dostanę kaskę za oglądanie netflixa i sprzątanie mieszkania.
Nie mam pojęcia ile razy powiedziałam dzisiaj "pamiętajcie o wcięciach" przy lekcjach z pythonem, ale by licznika brakło. NaN.
To jest chore... co się dzieje.
#binance #bybit #kryptowaluty #kraken
źródło: Zrzut ekranu 2026-06-27 092210
Pobierz