Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Trenerzy personalni, co do ogółu, to jest największe nieporozumienie tego świata. Trenuję na jednej z największych siłowni w jednym z największych miast w Polsce i to jak wygląda trening podopiecznego ze swoim trenerem doprowadza mnie do śmiechu, a od pewnego czasu również do zażenowania. Przecież to jest darmowy zarobek za nic nierobienie. Oni głównie stoją i patrzą (niekoniecznie na swojego podopiecznego), przekładają bolec na maszynie lub dołożą talerz na sztangę. Od święta zwrócą uwagę odnośnie techniki. To wszystko bardziej wygląda jakby byli przewodnikiem po parku krajobrazowym, a nie trenerem sportowym.

Jak dla mnie ludzie, którzy płacą za treningi z trenerem personalnym to idioci wyrzucający pieniądze w błoto. Wejdź na Internet, poczytaj, pooglądaj filmiki na youtube, a co najważniejsze pójdź sam/sama na siłownię i po prostu zacznij trenować, zacznij podpatrywać innych ludzi i z czasem samemu ogarniesz jak to się robi. Zacznij poznawać swoje ciało, zacznij mieć z tego fun, zobacz które ćwiczenia najlepiej działają na twoje ciało, które ćwiczenia lubisz robić.
Osobiście to już wolałbym podejść do tego gościa, który widzę że zapier.dala i dobrze wygląda i poprosić o poradę jak wykonać ćwiczenie niż do trenerka personalnego 150zł za stanie i ziewanie.

Moim zdaniem zawód trenera personalnego powinien być regulowany i powinni móc go wykonywać tylko ludzie, którzy mają odpowiednią ilość lat doświadczenia na siłowni oraz którzy wyglądają jakby na tej siłowni trenowali, gdyż widzę wielu trenerów, którzy wyglądają jakby z siłownią nie mieli nic do czynienia.

#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Ogólnie częściowo się zgadzam, dla części osób to bez sensu ale niektórzy by bez tego nie znaleźli motywacji ani nie nauczyli się.
Dorzuć do tego ludzi dla których 150zł to 10 minut pracy i ich na to stać i masz rozwiązanie zagadki
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ogólnie u mnie jest śmieszno, bo ja personali nie robię, bo prowadzę ludzi online, ewentualnie ludzie przed zawodami lub w ciągu roku przyjeżdżają zrobić ze mną maksy. Są często sytuacje, że stoi trener i ludzie mnie ciągle o coś pytają, a nie trenera co stoi obok z wielkim napisem na koszulce (trener), albo trenerzy dosłownie uciekają przede mną z klientami, bo czasem padały niezręczne pytania - dlaczego ten Pan
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: czy tacy ludzie to debile? Niektórzy na pewno, ale większość to po prostu osoby bez większych aspiracji sportowych i w ten sposób zapewniają sobie dawkę ruchu i towarzystwa, bo ktoś musi im liczyć te powtórzenia i pokazywać ćwiczenia. Analogicznie taki trener, skoro klient nie ma wielkich potrzeb, to i on nie ma potrzeby pogłębiania wiedzy i rozwijania swojego bizensu. Ot, po prostu taki prosty i niewymagający sposób na dorobienie.
  • Odpowiedz
Wejdź na Internet, poczytaj, pooglądaj filmiki na youtube, a co najważniejsze pójdź sam/sama na siłownię i po prostu zacznij trenować, zacznij podpatrywać innych ludzi i z czasem samemu ogarniesz jak to się robi.


@mirko_anonim: no nie wiem, sporo tiktokowych trenerów by się z Tobą nie zgodziło w tej kwestii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
IntruderXXD - >Wejdź na Internet, poczytaj, pooglądaj filmiki na youtube, a co najważ...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz