Wpis z mikrobloga

Gdyby rzont chciał pomóc "rodzinom" i "młodym ludziom" w zasadzie wystarczyłoby teraz:

1. kategorycznie, definitywnie, ostatecznie i na pewno - wycofać się z 0%

2. zapowiedzieć budowę komunalnych na masową skalę

3. zapowiedzieć jakiś podatek od pustostanów i flippingu

Tyle by wystarczyło. Serio. Punktów 2 i 3 nawet nie musieliby szybko realizować - sentyment spekulacyjny pęknąłby sobie jak mydlana bańka na odpuście.

#nieruchomosci
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cena wszystkiego rośnie i tego nigdy nie zmienisz.


to sie nazywa inflacja, a jednoczesnie co moze cie zdziwic - rozwoj polega na tym, ze za ta sama jednostke pracy jestem w stanie kupic wiecej - wiecje jajek, spodni, butow, samochodow czy mieszkan. W Polsce nie ma zadncyh watpwliosci - jestesmy w stanie kupic wszytskich towarow wiecej, jednak nie tyczy sie z jakiegos powodu mieszkan - przypadek? Nie, celowe dzialanie panstwa.

Mieszkania nigdy nie będą taniec tak jak samochody, bo mieszkanie wytrzyma 200 lat, a samochód 30 i traci na wartości względem nowszych modeli, w przypadku nieruchomości tak nie jest, zazwyczaj starsza zyskuje, bo jest w lepszej lokalizacji niż nowsza.


nie
  • Odpowiedz
@del855 Vxyli jednak ceny będą rosły

Wzrasta liczba mieszkań, w teorii powinna rosnąć liczba ludności + mieszkań w centrach miast nie przybywa, więc ceny co? Ceny rosną.

Co kontrowersyjnego jest w tym, że ktoś chce mieć więcej niż jedną nieruchomość i że nie chce sprzedawać ojcowizny? Załóżmy, że mam 40 lat, mieszkam i pracuje w Krakowie, ale dostałem spadek po dziadku na Podkarpaciu. Chciałbym tam zamieszkać jak przejdę na emeryturę, bo to dom mojego dziadka. W twojej wizji nie mam prawa sobie tego domu trzymać, tylko mam go komuś sprzedać.
  • Odpowiedz
Vxyli jednak ceny będą rosły


stac mnie na wiecje bochankwo chleba niz 30 lat temu, co nie znaczy ze sa w tej samej cenie - normlanie odkrycia na miare nobla....


Wzrasta liczba mieszkań, w teorii powinna rosnąć liczba ludności + mieszkań w centrach miast nie przybywa, więc ceny co? Ceny rosną.
  • Odpowiedz
@del855 "personalne historie są nieważne, kiedy idzie o dobro ogółu" - to jest wizja komunizmu, niestety ( ͡° ͜ʖ ͡°

Nie wyjeżdżaj tu z budową lotniska, bo to nie to samo co zmuszanie ludzi do sprzedaży majątku w celu tego, żeby go sprzedać. Na szczęście nic takiego nigdy się nie wydarzy i ludzie dalej będą mogli dziedziczyć po sobie majątek.

No ale tak no, panie wykopku, nie zakazujemy Panu jeżdżenia samochodem, po prostu proszę zapłacić za zezwolenie 15k
  • Odpowiedz
@del855 nie, tu nie ma problemu ze zrozumieniem, tylko ze zgodzę nie się z twoją utopijną wizją, która jest w dodatku głupia. Jeśli każdy miałby być zmuszany wysokimi opłatami do sprzedaży nieruchomości to a) rynek wynajmu by nie istniał xd b) musiałbym pozbyć się mieszkania w dobrym miejscu, które za kilka lat mogłoby przejąć moje dziecko na rzecz tego, żeby za kilka lat szukać mieszkania gdzie indziej. I to wszystko w
  • Odpowiedz