Wpis z mikrobloga

@BialyMurzynZChin Od dłuższego czasu tez mam z nimi problem. Jak idę się przejść gdzieś po jakiś zadupiach to jak jedzie jakiś rowerzysta i chce mnie wyprzedzić na na mbt czy zwykłym rowerze zawsze mówią grzecznie przepraszam i schodzę z drogi. A bardzo często jak jedzie jakiś imbecyl z barankiem to nic nie powie tylko czeka aż go przepuszczę
  • Odpowiedz
Jaśnie Pana trzeba najpierw poprosić, żeby łaskawie się odsunął.


@Chardkor: Ano trzeba, jeżeli to nie jest DDR-ka lub inna tego tupu droga, to pieszy ma zawsze pierwszeństwo i piszę to jako rowerzysta, który właśnie takimi ścieżkami jeździ. Nie jesteś na drodze sam, dziecko.
  • Odpowiedz
Ano trzeba, jeżeli to nie jest DDR-ka lub inna tego tupu droga, to pieszy ma zawsze pierwszeństwo


@kolejne_juz_konto: tak z ciekawości, gdzie znajdę przepisy mówiące o tym że jak nie ma DDR to na takich zadupiach na single trackach pieszy ma pierwszeństwo?

a na trochę szerszych ścieżynkach też ma? a na drogach leśnych? gdzie jest granica tego że ścieżka w lesie czy w polu jest bardziej piesza niż inna?
  • Odpowiedz
a na trochę szerszych ścieżynkach też ma? a na drogach leśnych? gdzie jest granica tego że ścieżka w lesie czy w polu jest bardziej piesza niż inna?


@cult_of_luna: A przepraszam, nie przyjrzałem się zdjęciu, nie widziałem baranka i obcisłych gaci, typowych symptomów spedalenia. Takich podludzi jak ty regularnie muszę obtrąbić jak jadę samochodem bo jadą obok asfaltowej DDR-ki, z takimi jak ty dyskusji nie ma, macie za niskie IQ ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@kolejne_juz_konto: co ty p--------z? zapytałem który przepis mówi o pierwszeństwie na tej ścieżce ze zdjęcia. Napisałeś jakąś bzdurę a teraz ci się zebrało na "obcisłe gacie" i inne typowe teksty z generatora s----------a bo nie potrafisz powiedzieć że żaden przepis tego nie reguluje
  • Odpowiedz
co ty p--------z? zapytałem który przepis mówi o pierwszeństwie na tej ścieżce ze zdjęcia.


Taka ścieżka jest drogą gdzie mogą przebywać rowery i/lub piesi, więc obowiązują przepisy dla dróg pieszo-rowerowych:

1. Kierujący rowerem lub hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeżeli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem lub hulajnogą elektryczną, korzystając z drogi dla pieszych i rowerów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować pierwszeństwa pieszemu.

Napisałeś
  • Odpowiedz
@BialyMurzynZChin no zajebiscie, nikt się nie spruł jak go mijaliśmy, były wzajemne podziękowania i uśmiechy, ale jakiś frustrat, piwniczak i internetowy napinacz z syndromem małego ptaszka musiał. Buziaczki misiu i więcej luzu, z takim podejściem do otaczającego świata, to Twój jad wykończy Cię przed emeryturą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Taka ścieżka jest drogą


@kolejne_juz_konto: jak już cytujesz PRD to przeczytaj jeszcze definicje z art. 2 PDR. Jest tam coś o ścieżkach? Bo o drogach, chodnikach jest.
A tu jest dzicz, ale obowiązuje uprzejmość i wyrozumiałość. Nikt nie lubi wjeżdżać w pieszych ani być potrącanym przez rowery.
Ładnie się spłakałeś rowerzysto
  • Odpowiedz
@BialyMurzynZChin z szacunkiem paziu, po takich jak ty to mój dziadek na konia wsiadał ( ͡ ͜ʖ ͡) Jak coś Ci nie pasuje to mi musisz komentować moich postów bucu znaffco przepisów i obyczajów. W dupie byłeś g---o widziałeś, więc nie zabieraj głosu jak nie wiesz jak sytuacja wyglądała, bo jedynie co to pokazałeś jaki jesteś ograniczony kmiot.
  • Odpowiedz