Wpis z mikrobloga

Dodatkowo https://www.zerohedge.com/markets/earnings-call-mentions-consumer-downturn-soar-highest-level-financial-crisis

Chyba sporo sygnałów z rynków i od konsumentów że jednak recesja nadchodzi? Co sądzicie wyjdzie w środowym odczycie inflacji w US? Jak będzie znaczny spadek zostanie to odczytane jako sygnał początku recesji?

Też zwolenienia chyba nie zwalniają, szczególnie w tech ale to pewnie pociągnie za sobą sporo innych stanowisk w innych firmach.

#gielda
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@Parmenides69 to co wstawiłem to jest też mega ciekawy wykres. (Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, które w tym cyklu zaburzają sygnał z initial claims), ale wracając do inflacji: ja myślę, że jak odczyt będzie inline albo lekko poniżej oczekiwań to raczej narracja goldilocks/softlanding. Jak będzie bardzo nisko to tak jak mówisz hard landing.
kdgc - @Parmenides69 to co wstawiłem to jest też mega ciekawy wykres. (Biorąc pod uwa...

źródło: temp_file7367466063483830724

Pobierz
  • Odpowiedz
@Parmenides69 2022/2023 tez straszyli recesja w USA pod wybrane wskaźnik i #!$%@? się stało, wykopki oczywiście otwierały pod to którymi pozycje, bo giełda się miała załamać a wszla z tego turbo hossa
  • Odpowiedz
  • 5
@maniek74 zauważ jedną różnice, teraz Ci giganci przewidują brak recesji, Goldman ma prawdopodobieństwo recesji koło 20%, Morgan Stanley podobnie, Nomura nie wiem ale oni się nie liczą i tak w branży. To co mówią banki inwestycyjne to często fade oni grają przeciwko nam.
  • Odpowiedz
@kdgc podałem przykłady pierwsze z brzegu z google, większość wtedy #!$%@?ła o recesji w USA, w tym 90% wykopków, a nadworny błazen @151346136 zrobił nawet wysryw, w którym ogłosił, ze recesja w USA już się zaczęła, bo jakieś tam dane makro i wskaźniki według niego na to wtedy wskazywały, to było jakoś w 2023, screeny są gdzieś na tagu
  • Odpowiedz
@maniek74: myślę, że ostatnie dni to dobra nauczka, że nie można brać czegoś za pewniaka, bo kiedyś taki schemat akurat już wystąpił.

W poniedziałek czy we wtorek też tu wklejano artykuły i inne rzeczy że po takim mocnym spadku jak był w poniedziałek to teraz będzie ultra mocne odbicie, pompa w ciągu kilku kolejnych dni, bo analogiczne przypadki z historii na to wskazywały. Jakoś się to też nie sprawdziło
  • Odpowiedz
@KMDZ tez tak uważam, dlatego nie sugeruje się nigdy tym, ze skoro kiedyś jakiś wskaźnik lub śmieszna-kreska na coś wskazywały i to się zadziało, to będzie sie tak działo za każdym razem. Gdyby w ostatnich latach pod to grac na #gielda to w najlepszym wypadku byłoby się wiecznym peroniarzem, bo przecież gówno-wskaźnik/kreska wskazuje na to, ze zaraz recesja, wiec nie wato się pakować w longi, a w najgorszym byłoby
  • Odpowiedz
@maniek74 no ciekawe to jest ale jeśli obejdzie się tak długie trzymanie wysokich stop bez recesji to będzie wyjątek w całej historii. Ja po zysku 100% covidowym jestem poza rynkiem. Trochę żałuję ale z drugiej strony spodziewam się korekty prędzej czy później. Sądzę, że AI sztucznie przeciągnęło ta hossę bo wyceny nvidii itp są astronomiczne
  • Odpowiedz
Nie rozumiem? Ja od dawna gram pod nadchodzącą recesję w najbliższych miesiącach. Wysokie stopy, odwrócone krzywe rentowności zrobią swoje, a to, że raporty są naciągane i potem rewidowane to tylko gra rynku. Były tłuste lata, wyceny spółek są kosmiczne zwłaszcza w USA to musi się schłodzić. Taka kolej rzeczy :/
  • Odpowiedz