Wpis z mikrobloga

#informatyka #facebook #socialmedia #gownowpis #niebieskiepaski #rozowepaski #haker #programista15k
Moze mi ktos wyjasnic jak dziala algorytm na facebook. NIGDZIE nie wpisywalem tej informacji ani tez nie rozmawialem z nikim jedynie co to mialem w myslach zakup tej rzeczy i nagle pokazuje mi sie propozycja irygatora ktory w cholere sie zgadza xDD. To juz nie pierwsza taka sytuacja. Rozumiem jakbym rozmawial z kims o tym (ponoc mikrofon wylapuje) albo wpisywal w internecie info o tym.
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mateuszmozol: nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale mega zabawnie się czyta wykopków, którzy próbują racjonalizować takie coś i przekonują, że to zupełnie normalne, że nagle z dupy wyświetliła się reklama irygatora (który, umówmy się, nie jest zbyt popularnym narzędziem, ja nigdy w życiu nie widziałem jego reklamy) XD
  • Odpowiedz
@mateuszmozol: Chłopie, ja pewnego dnia napaliłem się na nową Hondę CBR600RR, a kolejnego dnia rano czekam na przystanku i akurat przede mną przejeżdża dokładnie ten model. Ma charakterystyczny wydech wystający spod tylnego siedzienia.
  • Odpowiedz
@mateuszmozol Smieszna historia: to że mikrofon telefonu #!$%@? dla FB zobaczyłem już jakieś trzy lata temu. Na przerwie w pracy rozmawiałem z kumplem który robił spory remont domu. W tym między innymi wymienial okna. Chwilę później wchodzę na FB a tu reklama okien jakiegoś drutexa czy czego tam. Na kolejnej przerwie mu opowiadam co się właśnie odjeebalo a do rozmowy wtraca się inny chłop mowiac: czlowieku oni już nawet nie #!$%@?
  • Odpowiedz
@mateuszmozol: A ile reklam na fb wyświetliło Ci się, a nawet na nie kompletnie nie zwróciłeś uwagi, bo tego nie chcesz? To jak z tymi pajacami, co spojrzą na zegarek i jest 10:10, 11:11 itd. i sobie całą teorię to tego dorabiają xD

PS nić dentystyczna > irygator
niestety, ale ciśnienie wody w irygatorze jest na tyle duże, że potrafi uszkodzić dziąsła
  • Odpowiedz
@mateuszmozol: to się jakoś nazywa, jeżeli o czymś myślisz to bardziej na to zwracasz uwagę. Np jeżeli chcesz kupić jakiś samochód to naglę wszędzie widzisz te samochody.
  • Odpowiedz
  • 0
nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale mega zabawnie się czyta wykopków, którzy próbują racjonalizować takie coś i przekonują, że to zupełnie normalne, że nagle z dupy wyświetliła się reklama irygatora (który, umówmy się, nie jest zbyt popularnym narzędziem, ja nigdy w życiu nie widziałem jego reklamy) XD


@lysyzlombardu: Bo to jest zajebiste dla przeciętnego użytkownika. Uważam reklamy za potrzebną część internetu, jeden z ważniejszych elementów całej układanki.
Przed erą
  • Odpowiedz
@mateuszmozol: Z tym profilem psychologicznym to akurat prawda. Nawet jeśli byś nie podał żadnych danych, to google określi jakiej jesteś płci, Twój wiek, grupę społeczną itp. itd. Ogólnie telefon zna Cię lepiej niż Twoja rodzina, a być może nawet Ty sam :D Później już wystarczy wyświetlić reklamy dla produktów kupowanych przez daną grupę.

Były historie, że sklep wiedział wcześniej, niż rodzina ciężarnej, że kobieta jest w ciąży np. na podstawie
  • Odpowiedz