Wpis z mikrobloga

Siemka, w nawiązaniu do tematu: https://wykop.pl/wpis/76360545/siemka-jestem-uzytkownikiem-garmina-pare-lat-juz-a

Wklejam tutaj kolejną część wymiany zdań z serwisem.
Ogólnie podsumowanie takie, że jestem "elitarnym biegaczem" i funkcje zegarka mi nie przysługują po prostu.

Już walić te dzienne propozycje treningów, bo nie potrzebuję tego.
Ale sugerowane czasy przy obecnym wytrenowaniu które wynoszą 21:00 na 5km mnie irytują. Gdzie biegam 3 minuty szybciej.
Dodatkowo te strefy tak się schrzaniły, że 3 strefa wynosi u mnie pomiędzy 157 tętno, a 157 tętno.
Zwłaszcza, że podane mam sugerowane procentowe przez garmina, czyli 70-79%.

Mój zegarek sie zbugował i nic nie jest w stanie naprawić nawet tych stref xD

Więc jak biegacie 5km poniżej 20min to garmina chyba nie ma co kupować, bo jesteście elitarni i powinniście skupić się na innym producencie.

#garmin #bieganie
kaczmarejloooo - Siemka, w nawiązaniu do tematu: https://wykop.pl/wpis/76360545/siemk...

źródło: garmin

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaczmarejloooo: cytując @aukolb z poprzedniego wątku, z którym nadal się zgadzam:

@kaczmarejloooo: Hindusi piszący algorytm nie ogarniają takich złożonych założeń, alogrytm tak samo nieogarniety jak wyliczanie snu czy innych rzeczy xD


Jak się biega poniżej 40min na 10km to nie ma co na to zwracać uwagę xd


Nie oczekuj, że Garmin coś poprawi, będziesz zdrowszy ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Więc jak biegacie 5km poniżej 20min to garmina chyba nie ma co kupować


@kaczmarejloooo: dziwna teza. Ja biegam 5k poniżej 20 minut ale od dawna nie przyszło mi do głowy żeby patrzeć na te cyferki z dupy tam i nie narzekam. Po prostu nigdy nie zakładałem, że zegarek za 1,5k zastąpi mi trenera albo poważne badania. Jak czasem patrzę na elitę to oni też często latają w jakichś forerunnerach a
  • Odpowiedz
  • 0
@ZdeformowanyKreciRyj ale widzisz, że on trzecia strefę liczy na 157-157 i nic nie da się zrobić?
Jeżeli nie potrafi przeliczyć procentów to czy w jakiejkolwiek funkcji można temu ufać?
Patrząc na to mógłbym biegać ze stoperem bo każda funkcja może nie działać dobrze bo przelicznik tętna to raczej podstawa
  • Odpowiedz
on trzecia strefę liczy na 157-157 i nic nie da się zrobić?


@kaczmarejloooo: w sumie #!$%@? i na pewno jest to minus z punktu widzenia user experience. Z tym że czy nie masz stref tętna wyznaczonych na badaniach jak już trochę biegasz? Te wzorki procentowe to i tak od pewnego momentu się trochę rozjeżdżają i lepiej na sztywno wpisać strefy. Zresztą nawet bez badań możesz na sztywno wpisać strefy (tak
  • Odpowiedz
@ZdeformowanyKreciRyj: No najgorsze jest też to, że biegam z paskiem :( Najwyższym modelem też garmina...

Z kolejnym zegarkiem nie będę po prostu przepłacał, bo nie ma sensu. Chociaż poprzedni 745 był wymieniany z powodu czujników. Jestem fest zrażony do Garmina

Nie mam stref wyznaczonych, będę musiał kiedyś się gdzieś wybrać.
  • Odpowiedz
@kaczmarejloooo: wszystkie nowoczesne algorytmy są oparte o statystykę. Im dalej jesteś od ich grupy testowej tym bardziej przekłamują. Baa, nawet głupi optyczny pomiar pulsu zależy jak się w to wpasujesz, bo niemal na pewno korzysta z jakiejś wariacji filtru Kalmana i prawdopodobnie skąd bierze się opóźnienie w odczycie przy interwałach. Niestety takie mamy czasy, że ma być wszystkiego dużo, ale najwyżej średniej jakości.
  • Odpowiedz