Wpis z mikrobloga

@e1thx: Prawie 27% mężczyzn nie ma za grosz godności, ani szacunku do siebie.


@malphite_support_enjoyer: sporo spośród tych 27% to realiści, którzy sobie zdają sprawę z faktu że kobieta na froncie to tylko obciążenie dla pozostałych żołnierzy.
  • Odpowiedz
@malphite_support_enjoyer: a może mają szacunek do swoich córek, żon albo sióstr? Ja wiem że co niektórzy woleli by się chować nadal za spódnica matki ale prawda jest taka że kobieta to jednak słabsza płeć i wymaganie by stawała w naszej obronie to trochę żałosne. Nie kojarzę by w całej historii wysyłano gdzieś baby na wojnę pewnie Ci wszyscy geniusze wojskowosci nie mieli pewnie po prostu "godności"
  • Odpowiedz
Prawie 27% mężczyzn nie ma za grosz godności, ani szacunku do siebie.


@malphite_support_enjoyer: Nie... Prawie 30% mężczyzn doskonale sobie zdaje sprawę, że kobiety GUZIK ZROBIĄ w czasie wojny. I nie mają wyjścia, aby ratować siebie i bliskich muszą brać sprawy w swoje ręce.
  • Odpowiedz
@e1thx nawet gdyby kobiety były brane do przeszkolenia wojskowego, to mogłyby w razie w pełnić wiele ważnych funkcji z dala od frontu, czyli dbać o logistykę, komunikację, zdrowie, i inne.

Ma to znaczenie, bo kobiety w strefie walk mogły by się okazać zbyt dużym zagrożeniem dla jednostek.
  • Odpowiedz
  • 0
@e1thx Fajnie widzieć, że kobiety nie chcą narażać życia oraz zdrowia mężczyzn i same wolą bronić ojczyzny ()
  • Odpowiedz
@niegramwwowa: ekspertem nie jestem, może 3 tygodnie wystarczą, a może potrzeba minimum 6. Chodzi mi o to, by WSZYSCY solidarnie się złożyli na naszą obronność w podatkach, a osoby które chcą poszły do rezerwy.

System w którym losujemy spośród mężczyzn w wieku 18-60 lat nieszczęśników jest trochę jakbyśmy losowo wybrali absolwentów i absolwentki studiów technicznych, prawniczych i medycyny, a następnie na te osoby nałożyli ekstra podatek. Przecież w tej grupie
  • Odpowiedz
Prawie 27% mężczyzn nie ma za grosz godności, ani szacunku do siebie.


@malphite_support_enjoyer: To najczęściej stare dziady. Pokolenie boomersów nie wyobraża sobie kobiet w wojsku. Nawet z akceptacją policjantek często mają problem.
  • Odpowiedz
@malphite_support_enjoyer:

Prawie 27% mężczyzn nie ma za grosz godności, ani szacunku do siebie.


Co w takim razie powiesz o Austriakach i Szwajcarach którzy sami zagłosowali za obowiązkowym poborem dla mężczyzn większością głosów, i nie zgadzają się na armię
  • Odpowiedz
Zanim ktoś wyjedzie mi z Izraelem, niech się zastanowi dlaczego w gazie giną sami mężczyźni


@szach-perski: Radziłbym zainteresować się bardziej obecną wojną w Izraelu, zdjęcia w google nie wystarczą. A najlepiej ogólnie poczytać o kobietach w armiach od starożytności.
  • Odpowiedz