Wpis z mikrobloga

to nie miał byś nic przeciwko gdyby Niemiec ustawił Hitlera na profilowe?


@rewizjonista: ty, ale wiesz ze za zbrodnie na Wolyniu odpowiadalo UPA, a nie bandera, co nie? :p
  • Odpowiedz
@rewizjonista: akurat case z Hitlerem nietrafiony w tej sprawie, bo jednak po zakończeniu wojny Hitler zyskał globalnie w Niemczech status kogoś kto zrujnował ten kraj i oprócz małej grupy ludzi nikt go tam w podręcznikach szkolnych nie gloryfikował.
  • Odpowiedz
tak tak, nasi bohaterowie narodowi to też mordercy, ludobójcy i zwykłe odpady. Co za obrzydliwe relatywizowanie. Rzygać się chce. Już dostałeś niebiesko żółtą pieczątkę pożytecznego debila?


@MazurskiSmak: zwalajac wine za ludobujstwo na bandere, zdejmujesz ja z prawdziwych zbrodniarzy pokroju klaczkiwskiego czy suchewicza, czyli dowodcow UPA odpowiedzialnych za wymysenie, kierowanie i prowadzenie ludobujstwa :p

to tak jakbys zamiast hitlera, oskarzal za II ws Bismarcka :p
  • Odpowiedz
@mvmxks: Ja się jeszcze upewniłem i zajrzałem do spisu ludności z 1931 roku - Tarnopol był bardziej polski niż Lwów. Nie dziwi mnie w ogóle to, że Polacy chcieli powrotu granicy z II RP.
  • Odpowiedz
@karpiniusz: Robi w Polsce? Jak tak to weź go na bok, wytłumacz co zrobił i jak ty to odbierasz i jak mogą to odbierać inni. Może nie jest do końca świadomy. A jeśli robi to celowo wtedy już wiesz z kim masz do czynienia.
  • Odpowiedz
a mnie dziwi, patrząc na owczesną pozycję negocjacyjną, zwłaszcza, ze co znaczy bardziej polski? Ile procent deklarowało j. polski jako ojczysty?

@mvmxks: Całe województwo tarnopolskie to ponad 50% j. polski, 1600406 całośc, 789114 polski, 401963 ukraiński, 326172 rosyjski, miasto Tarnopol: 35644, 27712, 1743, 1153 w tej samej kolejności.
  • Odpowiedz
@karpiniusz: Ale to chyba normalne. Dla nich Bandera to bohater, znają go z zupełnie innej strony niż my. Tak jak nasza historia też nie jest do końca czarno-biała na arenie międzynarodowej, ale my poprawnie politycznie postrzegamy ją po swojemu. Każdy kraj ta ma.


@nie_zgadzam_sie: mysmy czystek etnicznych nie robili
  • Odpowiedz
@karpiniusz prawda jest taka że ponad połowa ukraincow jak nie 90% ma pozytywna opinie o banderze tylko o tym nie wiesz bo jeszcze nie ustawili sobie awataru, dla nich to bohater narodowy i ci o tym moga opowiadac nawet w polsce z duma i nie wiedza nawet ze robia cos złego i jak im powiesz ze lepiej sie tym nie chwalic to sa zdziwieni albo rzna glupa. Dla nich to jest
  • Odpowiedz
To może spróbuj mu wytłumaczyć kim był Bandera albo podeślij mu jakieś materiały


@RAAAKEZ: Może się zdziwić szukając tych materiałów. Bo jeszcze go może Ukrainiec czegoś nauczy.
Bandera siedział od dawna w obozie i nic nie miał wspólnego z Wołyniem, z wyjątkiem tego, że był współzałożycielem OUN-B, potocznie nazywanych Banderowcami. Robi się u nas z niego drugiego Hitlera, a to zupełnie inny kaliber.
To tak samo, jakby Albinowi Rakowi przypisać
  • Odpowiedz
@niko444:

prawda jest taka że ponad połowa ukraincow jak nie 90% ma pozytywna opinie o banderze tylko o tym nie wiesz bo jeszcze nie ustawili sobie awataru, dla nich to bohater narodowy i ci o tym moga opowiadac nawet w polsce z duma i nie wiedza nawet ze robia cos złego i jak im powiesz ze lepiej sie tym nie chwalic to sa zdziwieni albo rzna glupa. Dla nich to
  • Odpowiedz
@lycaon_pictus no to jakies 90% ukraincow uznaje się za nacjonalistow. Znam wielu ukraincow i zdziwilbys się że każda nawet najdrobniejsza dziewczynka ze scholi tam mówi na siebie że jest nacjonalistka
  • Odpowiedz