Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś przypomni... jakie znaczenie dla kraju mają te medale olimpijskie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wymieniamy je potem na $ albo uprawnienia do emisji CO2? Po co ten kraj (i inne) wydają miliardy złotych na dotacje dla związków, klubów, jakieś emerytury olimpijskie i nagrody? Taka Świątek gra sobie za własne i zarabia na siebie, więc się chyba da, a ja za bardzo nie wiem czemu moje podatki idą na utrzymanie olimpijczyków, którzy się "bawią".

#paryz2024 #sport #podatki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niech mi ktoś przypomni... jakie znaczenie dla kraju mają te medale olimpijskie?


@zgubiles_sie_jelonku: skoro cie to nie obchodzi, to wrzuc tag na czarnolisto i nie denerwuj ludzi swoimi glupimi wpisami

Mnie np nie interesuje F1 czy pilka nozna, wiec sie tam nie udzielam. Po co glupio saczyc jad?
  • Odpowiedz
jakie znaczenie dla kraju mają te medale olimpijskie?


@zgubiles_sie_jelonku: same medale nie mają znaczenia, ale związki różnych dyscyplin są dotowane z budżetu, bo
A) ludzie jak mają chleba i igrzysk to się mniej awanturują w innych tematach
B) po części jest to promowanie sportu, jeżeli obywateli to jakoś pociągnie do aktywności, to korzyści są już dużo bardziej wymierne - zdrowszy człowiek jest rzadziej na L4, czyli więcej w państwie "produkuje"
  • Odpowiedz