Wpis z mikrobloga

Passat b5 2004 2.0 benzyna + gaz. PZU mi powiedziało ok 1200-1400zl za rok ubezpieczenia. Moje pierwsze auto. Jak ogarnąć żeby było taniej? Jakoś pod np Mame mogę się podpiac bo kojarzę ze taka możliwość istnieje.
Obecnie została ostatnia rata 120zl do opłacenia po poprzednim właścicielu i nie wiem jak temat ugryźć dalej.
#ubezpieczenia #pzu #samochody #motoryzacja
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Vwpassat ale to mam auto na nią przepisać czy jak to wygląda? Czy tylko w ubezpieczalni to się załatwia? W ogóle nick idealnie pasuje do tematu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Z tego co kojarzę to wystarczy załatwić u ubezpieczyciela, ale nie jestem pewien na 100 procent. Spróbuj przedzwonić i zapytać. Ale jest to najlepsza opcja dla nowego kierowcy. Swoje pierwsze auto też tak miałem ubezpieczone.

Też mam B5 tylko że prawilne TDI😉. Świetny wybór, będzie ci służyć
  • Odpowiedz
Czy tylko w ubezpieczalni to się załatwia?


@buhaj32: Nie. Współwłaściciela wpisujesz na umowie kupna sprzedarzy i potem idziesz z nią do urzędu a oni ci dają dowód rejestracyjny z wpisanym tobą i współwłaścicielem
  • Odpowiedz
Z tego co kojarzę to wystarczy załatwić u ubezpieczyciela


@Vwpassat: Nie!, współwłaściciel musi być wpisany w dowód rejestracyjny, bez znaczenia czy mama pierwsza czy OP.
Jeśli nie chcesz jej dawać połowy auta (jak wyżej pisali że musi być na umowie kupna) to zrób umowę darowizny na 1% wartości auta.

Jeśli wpiszesz mamę na polisie bez dopisania jej do dowodu rejestracyjnego to będziesz mieć problem przy sprzedaży auta, bo firma nie
  • Odpowiedz
@GeDox: może cię zaskocze ale jak będziesz kłamał i to co podasz nie będzie zgadzało się z tym co jest w dowodzie to wrazie wypadku mogą nie wypłacić ubezpieczenia
  • Odpowiedz
@buhaj32: na dzień dobry to użyj porównywarki ubezpieczeń typu mubi czy inny rankomat

a mama ma na siebie zarejestrowany pojazd od X lat i ma pełne zniżki ?

hajs z ubezpieczenia odłóż na olej do passata( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@buhaj32: na mubi sobie wejdź. wybierz najtańsze i tyle. Jeszcze możesz zniżkę youtubową wziąć, pod niektórymi kanałami dają linki, było po 150zł zniżki, teraz widzę że po 100zł aby.
Z tym OC nic nie musisz robić bo ono automatycznie się nie przedłuża w przypadku zmiany właściciela, więc po prostu musisz kupić nowe.

Ja za swoje pierwsze auto i pierwsze oc płaciłem 1700zł to było w 2008r a miałem 19 lat.
  • Odpowiedz
  • 0
@r5678 samo się nie przedłuży z automatu a jak się spóźnię o parę dni to tam jakieś wysokie kary po parę tysięcy mogą doliczyć
  • Odpowiedz
@walokid: skąd te rewelację?

cytując rankomat:

Prawo dopuszcza zawarcie umowy o OC przez osobę trzecią, np. użytkownika
  • Odpowiedz
@GeDox:

Prawo dopuszcza zawarcie umowy o OC przez osobę trzecią, np. użytkownika samochodu.


Tak. Ale to oznacza że tylko tyle Ty możesz kupić polisę online/u agenta i będziesz wpisany jako "Ubezpieczający". Jako "Ubezpieczony" będą osoby z dowodu rejestracyjnego. A kto jest Ubezpieczającym nie ma żadnego przełożenia na składkę. To taki odpowiednik danych do faktury.
  • Odpowiedz