Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zaczynam pierwszą pracę w korpo i zastanawia mnie, że w firmie wszyscy są na "ty". Co mam powiedzieć gdy wsiądę do windy, a tam partner którego ja kojarzę, a on nie wie kim jestem? "Dzień dobry"? Skoro jesteśmy niby wszyscy na ty to bez sensu. A "cześć" to jeszcze bardziej głupio.

#finanse #korposwiat #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim Fajnopolacy z "NIC MNIE W NIE W-----A W POLSCE JAK TO CAŁE PANOWANIE" za 321

Polecam słowo "witam". Ale "dzień dobry" to zwykły zwrot, przecież to nie jest forma grzecznościowa ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: normalnie mowisz "cześć" to wszystkich i tyle, czemu niby glupio? zwykłe przywitanie

w takich korpo, przynajmniej tam gdzie ja pracowałem, to że ktoś ma "wyzsze" stanowisko, wcale nie czyni go uber czlowiekiem któremu trzeba sie kłaniać i pod względem takim społecznym, jesteście na równi i nie ma problemu by powiedzieć cześć
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jak jesteś w firmie to mówisz wszystkim cześć chyba, że ktoś się przywita pierwszy "dzień dobry" . A jak wchodzisz do windy np. I nie jesteś pewny czy to z twojej firmy czy z innej to dzień dobry mówisz i tyle.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): JAK MOŻNA MÓWIĆ KOMUŚ NA PAN?!
Jeśli nie ma między wami różnicy 40 lat to jaki jest sens? Ewentualnie jeśli twój rozmówca nie ma tytułów honorowych/szlacheckich/królewskich. Skąd to sie w Polsce wzięło? Zawsze jak ktoś mi przypadkiem powie na pan w Polsce to robię oczy szeroko wtf.

  • Odpowiedz
@mirko_anonim: normalnie, jak wszyscy:

cześć Debilu

Kolega skinie z szacunkiem głową, że znasz tutejsze zwyczaje i pojedziecie na swoje piętra. A co?
Zauważ również, że w formie pisanej słowo "Debilu" piszemy wielką literą. Trzeba mieć elementarny szacunek do swoich współpracowników.
  • Odpowiedz