Wpis z mikrobloga

i pewnie cos na tym ugra dla swego kraju jak i wczesniej. co w tym czasie polacy ugrali? ano gowno.


@z-a-k: to dlatego Węgrzy są jednym z najbiedniejszych krajów UE + mają horrendalne ceny energii + mają zrujnowaną reputację międzynarodową xD

SZACHY 87D GENIALNEGO STRATEGA ORBANA
  • Odpowiedz
i pewnie cos na tym ugra dla swego kraju jak i wczesniej.


@z-a-k: Węgry mają blokowane fundusze które normalnie by do nich trafiały, gdyby nie to że Orban zrobił z Węgier skorumpowany bantustan. Jedyne co ugrał to odblokowanie funduszy bez reformowania bantustanu. Orban i jego oligarchowie na tym zyskują, przeciętny Węgier nie.
  • Odpowiedz
@biaukowe:

urkoina pozbawiła węgry gazu, i co? to już jest ok?


to nie jest do końca tak. po prostu skończyła się umowa między Ukrainą a Rosją na tranzyt gazu i tyle. przecież nie można oczekiwać, że Ukraina podpisze nowy kontrakt z krajem, który morduje ich obywateli. reszta krajów UE znalazła sobie źródła alternatywne, a Węgrzy (GENIALNY STRATEG ORBAN) nie - postawili wszystko na jedną kartę (ruskich). dodajmy do tego to, ze GENIALNY STRATEG ORBAN od lat blokuje pomoc Ukrainie, więc nie ma żadnych argumentów aby zmusić Ukrainę do
  • Odpowiedz
@Cichy87: @smilealittlebit w zeszłym roku widziałem budowę kawałka drogi szybkiego ruchu na obrzeżach Budapesztu, dość długo, stałem w korku. Bóg mi świadkiem, że jak kładli asfalt na mojej powiatowej drodze, to było 100x bardziej profesjonalne. Tam kamazy, ruskie koparki, walce jak sprzed wojny,,. zgraja cyganów, która dosłownie rozgarniala asfalt łopatą i butami. Oznakowanie prawie żadne i ruch puszczony po rozgarnietej na szybko kupia asfaltu. Lepilo się toto do karoserii
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: no bo tak właśnie jest, Węgry poza Budapesztem to #!$%@? kraj trzeciego świata i kompletnie nie rozumiem prawaków, którzy z nich robią jakąś ostoję wspaniałych wartości

skorumpowany kraj do cna, rządzony przez Orbana i jego kolegów. tam nie ma absolutnie niczego dobrego.
  • Odpowiedz
@z-a-k: kochana wiejska szkoła zarządzania i negocjacji, którą idioci z konfederacji chcą wcisnąć idiotom wyborcom. Populistyczne brednie, które na pozór mogą wydawać się sensowne a w praktyce kończysz jak Węgry - bez kasy, wsparcia, przyjaciół i szacunku. To powinien być grzany temat za każdym razem gdy się uleje Krzysiowi na temat tego jak należy negocjować na scenie międzynarodowej.
  • Odpowiedz
@papieska_ONUCA: zależy kiedy, zazwyczaj nie mamy wyższych cen energii niż na Węgrzech. dziś np to Węgry mają wyższe ceny.

https://euenergy.live

a to, że mamy wysokie ceny, jest pokłosiem nieudanej polityki energetycznej rządów Prawa i Sprawiedliwości - wielkich przyjaciół Orbana. świadczy to też o tym, że "ugrać coś dla Węgier" to bujda, skoro wielki strateg 87D ma tak wysokie ceny energii.
  • Odpowiedz