Wpis z mikrobloga

#filmy #film

Włączyłem ten nowy Bad Boys i jest napad na sklep na początku. Sprzedawca czarny, napadzior oczywiście biały (nawet nie latynos) no i Bad Boysi ratujący sklep wiadomo. Kiedyś bym na to nie zwrócił uwagi, ale teraz to aż odechciewa się oglądać takie filmy.
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 72
@Aster1981 Problemem jest polityka poprawności politycznej, która robiona na siłę jest groteskowa i wybijająca z jakiejkolwiek immersji. W latach 80. i 90. powstawały ZAJEBISTE filmy z silnymi postaciami kobiecymi ( m.in. seria Obcy, Terminator). Na co stać nową falę feminizmu? Na żeńską wersję pogromców duchów XD.
  • Odpowiedz
@ptt_: Rozumiem, że jest to sytuacja niemożliwa? W Polsce białasy nie robią napadów ani nie kradną ze sklepów? Reżyser miał wizję taką a nie inną, nie wszystko jest lewacką poprawnością polityczną
  • Odpowiedz
@ptt_: jest taki gatunek filmów: kino dla czarnych czy kino czarnych. No i se kiedyś włączyłem taki film o policji, prawnikach i take tam. Pracownicy sadu, policjanci, adwokaci- czarni. W pewnym momencie akcja dzieje się w areszcie - za kratkami w areszcie wszyscy biali. Tez mnie to zaszokowało.
  • Odpowiedz
@Festiwal_Panczy: reżyser nie akurat nie miał takiej wizji tylko dostał taki scenariusz, co więcej scenarzysta też nie musiał mieć takiej wizji tylko dostał wytyczne od producentów. a producenci też niekoniecznie chcieli, żeby taki był film ale na takie postaci mieli zagwarantowany budżet.

Problemem nie jest to, że biały napada na czarnego, tylko to że na siłę chce się zaklinać rzeczywistość, że to jest standard podczas gdy statystyki mówią coś zupełnie
  • Odpowiedz