Wpis z mikrobloga

Może ktoś z Was szukał pomocy w literaturze i jest w stanie polecić jakąś książkę/poradnik jak radzić sobie z lękami i fobiami? Mam lęk przed chodzeniem do kołchozu/interakcjami z ludźmi tam mega się tym przejmuje i strasznie mnie to wyniszcza gnije w łóżku i tylko mysle o kolejnym dniu w tym gównie, pozdrawiam
#przegryw #pracbaza #kolchoz #pomocy #fobiaspoleczna
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@akaisterne: brałem inny SSRI i tak dobrze dobrany pomoże ale jak odstawisz to jest duża szansa że wrócą leki.

Na lęki dobra jest terapia behawioralno-poznawcza która defacto będzie polegała na ćwiczeniach do walki z lekami
  • Odpowiedz
@keksoa: Kiedys bralem jeszcze paroksetyne, ale trudno powiedziec, czy cos pomagala. Na pewno sie strasznie od niej pocilem. Jestem zapisany na terapie, ale bede czekac 1,5 roku.
  • Odpowiedz
@akaisterne: w tyle to sobie sam możesz wyleczyć lęki.

Z takich prostych ćwiczeń to wypisz sobie w skali czego się boisz i zacznij robić rzeczy których się najmniej boisz. Może to być wyjście na spacer. Jak lek spadnie do poziomu prawie nie wyczuwalnego to bierzesz się za kolejny lek i tak dalej

Do leków nie potrzeba głębokiej rozkminy bardziej to kwestia ćwiczeń
k.....a - @akaisterne: w tyle to sobie sam możesz wyleczyć lęki.

Z takich prostych ć...

źródło: 1000000559

Pobierz
  • Odpowiedz
@keksoa: Do sklepow spozywczego jeszcze pojde, ale z odziezowym mam problem. Pewnie musialbym najpierw sprobowac pochodzic po galerii i sie stopniowo przelamac. Ciezka sprawa. Dzieki za ksiazke.
  • Odpowiedz
@akaisterne: i też możesz sobie wypisac leki i zastanowić się co może racjonalnie się najgorszego stać. I jak lęk się pojawi to wrócić do tego co napisałeś. Jak będziesz to powtarzał to wyrobisz sobie nawyk racjonalnego myślenia
  • Odpowiedz
@akaisterne: jak boisz się zagadywać do obcych ludzi to właśnie polecam chodzić po galerii i pozwolić się zagadywać tym sprzedawcom co często stoja, pytać się o oferte etc (b--ń boże tylko niczego nie kupować xD)

Możesz podejść do Julki (ale najpierw polecam do dziadków) i zapytać się o drogę chociaż ja znasz i tak dalej
  • Odpowiedz
@keksoa: No wlasnie, bo w sumie te leki nie sa racjonalne. Pewnie nikt na mnie nie zwraca uwagi, a nawet jesli, to trudno i nie powinienem sie tym przejmowac. Czemu nic nie kupowac? Akurat troche licze na to, ze mi pomoga spodnie wybrac. xd
  • Odpowiedz