Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy, jestem posiadaczem roweru Giant Roam 3.
Powoli doposażam go pod siebie i teraz padło na pedały.
W pierwszej chwili chciałem kupić solidne aluminiowe pedały z pinami z Aliexpress ZYRH MZ-Y06 ale znajomy który ma duże doświadczenie z rowerami odradził je głównie z powodu pinów, mówi że więcej zrobię sobie szkody niż pożytku
Szkoda bo mono napaliłem się na nie, fajny wygląd, solidne, 3 łożyska, maszynowe i ogólnie dobre opinie.
Charakterystyka mojej jazdy wygląda tak:
Okazjonalna raczej spokojna jazda 1 w tygodniu po kilkanaście km. Kompletnie nie patrzę na to jakie mam buty, mam wsiadać i jechać.
W sumie przemyślałem i może ma racje, że do mojej jazdy będą zbyt agresywne.
Po dłuższym zastanowieniu szukam jakiś pedałów z tworzywa, które posiadają piny ale mniejsze i także z tworzywa.
Docelowo mam na oku DARTMOOR Candy Pro choć wolałbym coś tańszego, a już bardzo chętnie jakiś dobry odpowiednik z Aliexpress.
Znacie jeszcze jakieś dobre pedały z ww charakterystyką tak max do 100zł?

#rower #aliexpress #rowery #giant #pedalujzwykopem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jazdy będą zbyt agresywne.

Po dłuższym zastanowieniu szukam jakiś pedałów z tworzywa, które posiadają piny ale mniejsze i także z tworzywa.


@Wojtas87:

Plastikowe piny szybko się wycierają i pedały nie trzymają buta z
  • Odpowiedz
  • 0
@monty16k tylko faktycznie nie wiem czy do takiej niedzielnej jazdy nie zniszczę normalnych butów, no i nie będę wpadał w szał jak jebnę się w piszczel. Szukam i szukam jakiś alternatyw Candy Pro na Ali ale nie widzę ich. Ogolnie mało na Ali jest pedałów bez pinów.
  • Odpowiedz
nie wiem czy do takiej niedzielnej jazdy nie zniszczę normalnych butów


@Wojtas87:

Takich z gumową podeszwą nie zniszczysz, a jakieś bardziej wypasione buty ze skórzaną podeszwą to i plastikowych pinow nie polubią.

A w razie czego zawsze możesz użyć nylonowych śrub jako pinòw.
  • Odpowiedz
  • 0
A w razie czego zawsze możesz użyć nylonowych śrub jako pinòw.


@monty16k: i tu jest najważniejsze zdanie :D
mógłbyś podlinkować takie nylonowe śruby pasujące do pedałów? powiedzmy jak ori mają 3mm to takie 2mm, bo własnie też przez myśl przechodziła mi taka opcja
  • Odpowiedz