Wpis z mikrobloga

Ostatnio padł pomysł zrobienia listy dobrych, tanich (kwestia względna, dlatego podaję ceny) zapachów, Wiadomo, że nie zawsze będą to zapachy oryginalne, niektóre mogą być dyskusjne. Wrzucam moje typy z ocenami za jakość/cena, do dyskusji oczywiście. Dopisujcie swoje, albo i nie, jak kto chce, może się komuś przyda :)

* Lalique - Encre Noire i flankery A L'Extreme i Sport, mroczna drzewna wetyweria. Często grubo poniżej 100pln za 100ml.
Lalique - Equus Iglasta, drzewna wetyweria w dużo jaśniejszej odsłonie. Koło 90pln / 75ml
* Cartier Vetiver Bleu - zapach z klasą, miętowo-drzewna wetyweria. Mógłby być flankerem Kenzo Air. Wrzucam go tylko przez sentyment 147pln/50ml. Za granicą dużo droższy, bo już nie produkowany.
* Zara Vetiverich - wetyweria zmiksowana z rozpuszczalnikowym fiołkiem, lepsza wersja CDG Zero. 50-100pln / 100ml
* Lattafa Qaed Al Fursan - ananas i jeszcze raz ananas, można lać ile wlezie :D . 50-60pln / 100ml
* Insurrection II Wild Reyane Tradition - Wybitna miodowo-tytoniowa wanilia. Mugler Pure Havane. 120pln/100ml
Mandarina Duck Vida Loca for him - Ananasowo-kokosowy zapach odświeżony miętą. Słodziak na lato. 55pln/100ml z żelem
*** Bentley for men absolute - Żywiczno drzewny zapach, gdzie autentycznie współczynnik cena/jakość wybija sufit. Zastępstwo Gucci pour Homme, ten sam perfumiarz Michel Almairac. 100-120pln/100ml
* Vetiver Root Korres/Trussardi Riflesso - Osobiście wolę ten pierwszy. Oba w typie La Nuit de l'Homme Yves Saint Laurent, otulające zimowe zapachy, które nie są mocno przesłodzone. Obydwa koło 100-120pln.
* Burberry London For men - Ciepły tytoniowo cynamonowy zapach. Nie ma atomowych parametrów. Do wyrwania w okolicach stówy w promo. Ma ekstra butelkę otuloną materiałem w kratę.
* Lavande & Vetiver Jeanne en Provence - zapach za 45 zeta. Trochę podobny do Le Male, ale duuuuużo prostszy. Głównie czuć lawendę z nutką wetywerii. Nie jest zbyt trwały, ale jest bardzo miły w swojej prostocie.
* Cobalt Men Milton Lloyd - Kolejny zapach za grosze. 37pln za 50ml. Imho pachnie jak Fahrenheit edt z lat 90'.
* Zara Sunrise On the Red Sand Dunes - Jeżeli chcesz w miarę oryginalnie (tak, wiem, niby to trochę LV Imagination) pachnieć w lecie to znajdziesz tu cytrusy, imbir i liść porzeczki. Cena do stówy i jak na letniaka bardzo przyzwoite parametry.
* 4711 Acqua Colonia Intense Wakening Woods Of Scandinavia - ostatnio opisywałem, imho bardziej kwiatowa wersja TdH. Cytrusowo-różano-jodłowy zapach. Cena to koło stówki, ale za 170ml ( ͡° ͜ʖ ͡°)
* Zara Sand Desert At Sunset - ciepły, słodki zapach. Tonka, cynamon, czekolada to raczej się wybija. Zapach w typie Angels Share, bo i tworzył go ten sam nos - Benoist Lapouza. Cena zarowa, do 100pln.
* Zara Antique Brown - słodki waniliowo-pralinowy zapach. Idealny na gorszy nastrój czy złą pogodę. Cena j.w.
Zara Leather Jardin - tu jest ciut drożej bo stówka z hakiem, chociaż ostatnio był w promo za 50pln, projektowała go Jo Malone, jest to szypr w nowoczesnym wydaniu. Potrafi być migrogenny.
Wrzucę tu również kilka zapachów niewybitnych, ale takich które w promocji da się wyrwać tanio, a pachą może i sztampowo, ale po prostu podobają się ludziom -
* Versace Eros - słodka miętowa tonka z zielonym jabłkiem 150pln,
* Eros Flame - to co powyżej ale z cytrusem zamiast mięty 170pln,
Montblanc Explorer - klimat Aventusowy,
Montblanc Legend - klimat Fierce, oba da się wyrwać do 100pln/100ml,
Halloween Man X - słodki kawowy 70pln/50ml,
Zara Lisboa - powiedziałbym że flanker ADG 49pln,
Zara Seoul - gumobalonowy klimat Hawasa czy Invictusa, też 49pln.
Detour Noir - słodki jabłecznik 100%, klimat Layton Parfums De Marley, koło 100pln

Disclaimer: Czy zary są dalej dostępne? Nie wiem, te zapachy się pojawiają i znikają, potem część wraca z powrotem, część można wyrwać na bazarkach czy olx.

#perfumy
  • 25
  • Odpowiedz
  • 0
@kureci_paratko: No jest niby Turathi, ale mi on podjeżdza chemiczną oranżadą, 9pm jest przytłaczający, Rare Carbon w miarę, Supremacy not only trochę chemol. Armafy podobnie, mają w większości tą duszę arabskiego dusiciela. Ale ja tam napisałem u góry - czekam aż ktoś wrzuci rozpiskę z arabów, bo ja mam swoje nastawienie, a wiem że masie ludzi się podobają i absolutnie nic do tego nie mam. Z resztą sam mam ich
  • Odpowiedz