Moje dotychczasowe źródło #modafinil / #modvigil (i ostatnio też #modalert , #waklert , #artvigil do potestowania) chyba właśnie wyschło, bo mają wszystkie produkty "tymczasowo wyprzedane".
Macie może jakieś sprawdzone źródło #modafinil ? Podrzucicie tutaj albo pv?
Nie umiem kodować,ale jakieś podstawy znam. Za pomoca Antygrawity stworzyłem sobie system do tłumaczenia książek. Napisany w pythonie , bierze pdfa albo epub. Dzieli na części, wysyła za pomocą API do openrouter. Postem skrypt składa wszystko w całować , dodaje okładkę i wysyła na mój czytnik. Model Gemini 3.5 flash tłumaczy tak dobrze, że jak porównywałem z
@skycommons: to nie ja , ja mam prywatnie dla siebie. ceny kosmiczne widze tam sa. teoretycznie placąc czysto za tokeny to ksiazka ok 120 000 słów powinna kosztowac ok 2,5 zł przy wykorzystaniu najlepszego modelu ( najdrozsze wcale nie sa najlepsze zauważyłem ) . Tworzłem to etapami w wolnym czasie wiec nie wiem ile łącznie mi to zajęło... może kilkanście godzin? Ale nie bawiłem się w tworzenie ładnego intefrejsu
@TakiSeLogin: mam gedziś inny wynalazek do tego , działa na takiej zasadzie ze model do transkrypcji słucha pliku audio i zamienia go na tekst , a potem kolejny model tłumaczy. Zrobiłem to do filmów z Youtuba i działało idealnie
@TakiSeLogin: Na filmach z YouTube zrobiłem to tak, że AI napisało mi program do wyciągania samego audio. Potem uruchamiał się model, który słuchał całego audio i zapisywał je w postaci tekstu po angielsku z napisami ze znacznikami czasu. Kolejny etap to tłumaczenie na polski. Model musi przeanalizować całe audio, ale trwa to krócej niż jego długość. Można to zrobić za pomocą modelu do transkrypcji u siebie na dysku lokalnie –
Dzień Objawienia. Dla mnie mocne 8/10 . Powiedziałbym te to sfi w starym dobrym stylu. Dziś nie już takich filmów nie robi. I zakończenie też mi się podobało.
Przeszedłem przez nowo wydany zestaw dokumentów rządowych na temat UAP/UFO i moim ogólnym wnioskiem jest to, że to nie jest ujawnienie obcych, ale też nie jest to nic. Pliki pokazują skomplikowaną mieszankę nierozwiązanych współczesnych spraw, historycznych obaw wywiadu, biurokratycznego obalania teorii, wyjaśnień atmosferycznych, zamieszania związanego z tajnymi samolotami, błędnych identyfikacji astronautów oraz kilku naprawdę dziwnych raportów, które zostały potraktowane na tyle poważnie, by trafić do archiwów FBI,
Dokumenty nie przynoszą "ostatecznego ujawnienia obcych", kosmicznych technologii ani teorii spiskowych, ale pokazują, że rządy i agencje (FBI, CIA, NASA, AARO) od dekad traktują temat śmiertelnie poważnie. Większość spraw to biurokracja, tajne testy wojskowe (jak samoloty U-2 mylone z UFO), śmieci kosmiczne czy flary. Z drugiej strony, celowo wyciszano temat od lat 50., żeby nie siać paniki i nie zapychać kanałów łączności. Co najciekawsze: w plikach są też
@lskx: wiadomo coś na tych subredditach czy tajemnicze zaginienia/zabójstwa naukowców zajmujących się metamateriałami łączą się jakoś z sprawą energii plazmowej w środku której poruszają się te niby statki koszmiczne?
Higgsfield pokazał na festiwalu 95-minutowy film bez kamer i aktorów, 14 dni roboty, 400 tysięcy dolarów wyłącznie na moc obliczeniową. CEO chwali się 99 procent oszczędności wobec Hollywood, tylko nikt nie pyta, czy w tym garażowym kinie głównym sponsorem właśnie nie został Nvidia.
Za pomocą ai zrobiłem sobie program do tłumaczenia książek w formacie pdf i zamiany na epub. W skrócie pobieram pdf kilka potwerdzen imam epub w języku polskim . Przeczytałem tak całą książkę. Co sądzicie o aktualnym poziomie tłumaczeń ai? W moim odczuciu jest bardzo dobrze.
@simplequestion: przede wszystkim ludzie nie umieją czytać ze zrozumieniem, po drugie wszyscy pozjadali rozumy i skoro oni lubią podróżować to są przekonani, że to uniwersalna wartość, co jest giga idiotyzmem.
@rolling_stone_with_no_hope: dlatego najlepiej łączyć obie rzeczy i podróżować plus inwestować, bądź robić coś dla siebie co lubimy. Oszczędzanie każdego grosza, żeby potem na emeryturze zacząć żyć, mija się z celem, bo większość takich osób nie potrafiłaby potem zacząć lub zdrowie by nie pozwoliło.
Najśmieszniejsze w tych dyskusjach o "prawdziwym myśleniu" vs "stochastycznej papudze" jest to, jak bardzo przeceniamy przeciętnego człowieka. 90% naszych codziennych interakcji to też autopilot. Jak kasjerka mówi "dzień dobry", a ty odpowiadasz "dzień dobry", to nie zachodzi tam żaden głęboki proces kognitywny, tylko wyuczone odpalenie skryptu kulturowego. Większość ludzi nie używa "Systemu 2" (wolnego, logicznego myślenia) prawie wcale, jadąc całe życie na heurystykach i skojarzeniach. Jeśli efekt końcowy działania modelu jest nieodróżnialny
@MrGerwant Podziwiam. Spędzić 5 godzin w Gimpie, żeby osiągnąć efekt, który 'slopgpt' wypluwa jako błąd renderowania w 3 sekundy. To wymaga prawdziwego poświęcenia dla sztuki
Nie mogę z tym ai
źródło: 1000025608
Pobierz