Wpis z mikrobloga

285 + 1 = 286

Tytuł: Każde martwe marzenie
Autor: Robert M. Wegner
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: 8/10
ISBN: 9788364384868
Wydawnictwo: Powergraph
Liczba stron: 744
Forma książki: e-book
Piąta i póki co ostatnia część "Opowieści z Meekhańskiego pogranicza" Roberta Wegnera.

Będzie bez spoilerów. Fabuła przypominała mi w konstrukcji część trzecią - tak samo mamy tu stopniowo rosnące napięcie, które osiąga maksymalny punkt na jakieś 50 stron przed zakończeniem. A kiedy główne wątki zostają już rozwiązane, zostaje ochota na więcej, bo wydaje się, że zbliżamy się już dużymi krokami do końca cyklu.

Tym razem, inaczej niż w części czwartej, bogowie zostają zepchnięci na dalszy plan. Wydarzenia koncentrują się dookoła ludzi i ich działań, przede wszystkim na gwałtownie rozwijającym się konflikcie zbrojnym. Opisy potyczek, działań dyplomacji czy służb specjalnych wychodzą Wegnerowi zdecydowanie najlepiej, więc całość czyta się szybko i z zapartym tchem. Nieliczne w książce opisy historii (wszech)świata wypadają na tym tle... poprawnie.

Nie wiem co jeszcze mógłbym napisać. "Każde martwe marzenie" jest bardzo dobrze napisane i trudno się od niego oderwać, ale to raczej popularna opinia. Według mnie w pełni zasłużona.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
TenLoginJuzIstniejejeje - 285 + 1 = 286

Tytuł: Każde martwe marzenie
Autor: Robert M...

źródło: 704598-352x500

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach