Wpis z mikrobloga

"Miód techniczny" cokolwiek to jest, pojawił się na polskim rynku. I to mnie nie rusza, bo wychodzę z założenia, że skoro się pojawił to znaczy, że ktoś go kupił, jest popyt, jest podaż.
Ja mam zawsze prawdziwy miód (cukru nie potrzebuję, ale jakoś drożdże trzeba wspomóc) od prawdziwych pszczół, nigdy nie kupuję w marketach (bo nie mam pewności, co kupuję). A Wy Mirki, gdzie kupujecie?

#miod #pszczelarstwo #pszczoly #polska
TWezmyr - "Miód techniczny" cokolwiek to jest, pojawił się na polskim rynku. I to mni...

źródło: temp_file2926195289527314606

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Voltaire nie, cukier nie zawiera tego wszystkiego, co zawiera miód. Ja miodu też nie jem, bo sam z siebie mnie odrzuca, ale żeby coś upiec na drożdżach trzeba im dać jeść (nie lubię proszku do pieczenia) i tu się miód sprawdza idealnie.
  • Odpowiedz
@TWezmyr miód to glukoza, fruktoza, odrobina białka i parę innych rzeczy, ale po obróbce cieplnej nie ma już innej wartości niż ta kaloryczna i smakowa.
  • Odpowiedz
@Kinior: Ja na pierwszy zlot trafiłem dość przypadkowo. Ot przyjechaliśmy odpocząć. A tu zadyma i mnóstwo poubieranych wojskowo ludków się pałęta po okolicy. Totalna prowizorka, przejażdźki nawet na pancerzu T-34 bez żadnego zabezpieczenia, czołgista kazał się tylko trzymać i tyle. I można było wejść na zlotowisko, wśród wystawiających bez żadnego problemu.
  • Odpowiedz