Wpis z mikrobloga

Dobra, naoglądałem się hamerykańskich mediów przez kilka godzin i co do #zamach na #trump to moim zdaniem będzie długo grzany spin taki, że Secret Service dał ciała. Nie zabezpieczyli dachu pobliskiego budynku (wystarczyło dać tam jednego gościa i zamknąć wejścia, najlepiej z czyjnikami, które podniosły alarm po zerwaniu plomby itd.). Ponadto policja, jak i SS dały ciała, bo jeżeli wierzyć, że sami nie zauważyli, to publiczność mówiła policji jakieś 2 minuty przed strzałami, że po dachach kręci się gość z bronią. W tym momencie wystąpienie Trumpa powinno być natychmiast przerwane i być może postronne osoby by nie zginęły. Ponadto przypomina się doniesienia o tym, że Department of Homeland Security odmawiał Trumpowi dodatkowej ochrony, pomimo tego, że jego sztab o to wnioskował. SS na podonych spędach często używa też dronów itd.

Tak więc możliwości są dwie i to będzie grzane:
- niekompetencja, bo np. dyrektorem SS jest czarna baba z Pepsi, typowe DEI hire, która tez (tu mogę się mylić, bo nie pamiętam dokładnie) odpowiada za to, że 40% SS to baby. Zresztą kwestai DEI tam była już podnoszona:
https://nypost.com/2024/05/30/us-news/house-panel-demands-secret-service-report-on-dei-effort-after-kamala-harris-agent-involved-in-brawl/
- spisek. Nieupilnowanie dachu, bierność na doniesienia widzów o gościu z bronią na dachu, odmowy DHS na więcej ochrony dla Trumpa itd. Pisze się samo.

A wybory? Jest już po wyborach, tzn. było już po nich jak warzywo Biden zdecydował się kurczowo trzymać tego, żeby kandydować, pomimo rosnącej presji, żeby kandydował ktoś inny. Teraz to już jest definitywnie po zawodach. Taki np. Ronald Reagan po zamachu na niego zyskał bardzo duże poparcie. Zamach + gest Trumpa po nim, który stwarza ponownie poczucie siły i wigoru w porównaniu z #biden dowiezie mu zwycięstow.
W mojej ocenie dla USA to dobrze, ale dla nas i dla naszego regionu źle, bo choć nie wierzę w #!$%@? o "wyjściu z NATO", czy "sprzedaniu Ukrainy" to wojna zapewne zostanie zakończona szybko, ale w formie raczej "zamrożenia" niż definitywnego rozwiazania, więc za te 5-10 lat będziemy mieli dogrywkę.
No ale sami spójrzcie na to zdjęcie. T-Shirty aż się same drukują.
#usa #wybory
FrasierCrane - Dobra, naoglądałem się hamerykańskich mediów przez kilka godzin i co d...

źródło: DJT

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FrasierCrane: skąd w Tobie pewność że dla "USA dobrze"? Przypominam,że Trump już był prezydentem i liczba niespełnionych obietnic i problemów w USA była długa.

Do wyborów jeszcze parę miesięcy. Myślę że za dwa tygodnie będzie już nową afera.... Może jakieś nowe wideo z kolegą Epsteinem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 10
@FrasierCrane trafne spostrzeżenia i bardzo prawdopodobna wizja przyszłości.

moim zdaniem będzie długo grzany spin taki, że Secret Service dał ciała


Trudno by było stwierdzić, że agenci Secret Service odwalili kawał dobrej, porządnej roboty, skoro kilka centymetrów dalej / mocniejszy powiew wiatru i mielibyśmy śmiertelny headshot kandydata na prezydenta.
  • Odpowiedz
W mojej ocenie dla USA to dobrze, ale dla nas i dla naszego regionu źle


@FrasierCrane: wbrew pozorom dla naszego regionu to dobrze bo zostaniemy gwałtownie odsunięci od cycka USA i będziemy musieli zacząć radzić sobie bez mamusi. Coś jak wyprowadzka ułomnego studenciaka z domu rodziców - przez chwile będzie ciężko, będziemy żrec zupki chińskie bez wody bo nie będziemy wiedzieli jak je zrobić ale potem MOŻE wyjdzie nam to
  • Odpowiedz
@FrasierCrane pierwsze co to sobie pomyślałem że SS dało ostro dupy skoro jakiś gość sobie włazi na dach z bronią. Daje mocne podstawy dla szurow do jakichś teorii spiskowych że specjalnie tak marnie ochraniali Trumpa
  • Odpowiedz
doniesienia o tym, że Department of Homeland Security odmawiał Trumpowi dodatkowej ochrony, pomimo tego, że jego sztab o to wnioskował.


@FrasierCrane: już to przecież dementowali ostatnio. Trump nie chciał żadnej dodatkowej ochrony
  • Odpowiedz
  • 22
przez chwile będzie ciężko, będziemy żrec zupki chińskie bez wody bo nie będziemy wiedzieli jak je zrobić ale potem MOŻE wyjdzie nam to dobre. Oczywiście jeżeli to przeżyjemy


@piekuo: nie no to rzeczywiście spoko. Czeka nas bieda i głód, ale może za kilka pokoleń ludzie będą mogli dosypać ryżu do tej zupki chińskiej xD
  • Odpowiedz
wbrew pozorom dla naszego regionu to dobrze bo zostaniemy gwałtownie odsunięci od cycka USA i będziemy musieli zacząć radzić sobie bez mamusi.


@piekuo: inspirowałeś się Putinem, który mówił, że sankcje tylko umacniają Rosję?
  • Odpowiedz
W mojej ocenie dla USA to dobrze, ale dla nas i dla naszego regionu źle, bo choć nie wierzę w #!$%@? o "wyjściu z NATO", czy "sprzedaniu Ukrainy" to wojna zapewne zostanie zakończona szybko, ale w formie raczej "zamrożenia" niż definitywnego rozwiazania, więc za te 5-10 lat będziemy mieli dogrywkę.


@FrasierCrane: Bez przesady, to nie tak że Trump zostanie prezydentem i polityka USA znacząco się zmieni.
Gdyby Biden został prezydentem
  • Odpowiedz
@l--RAD--l: kopiują na ślepo tytuły z usa. Skopiowali błąd. Patałachy

@FrasierCrane już są teorie, że widocznie ktoś chciał żeby to było niezabepzieczone ( ͡° ͜ʖ ͡°) ludzie 4 min przed jego strzelaniem przekazali informację policji.
  • Odpowiedz
@Randy_the_Ram: jeżeli europa nie jest w stanie obronić sie przed jednym państwem bez pomocy USA to tylko źle świadczy o europie ale MOŻE będzie to jakiś impuls do tego żeby w końcu zacząć realnie myśleć o własnej obronności, a nie tylko liczyć na pomoc większego brata. Zwykła brutalna terapia szokowa która mam nadzieje wyjdzie każdemu w Europie na dobre bo pokaże że na pomoc od USA nie ma co liczyć.
  • Odpowiedz