Wpis z mikrobloga

Dobra, naoglądałem się hamerykańskich mediów przez kilka godzin i co do #zamach na #trump to moim zdaniem będzie długo grzany spin taki, że Secret Service dał ciała. Nie zabezpieczyli dachu pobliskiego budynku (wystarczyło dać tam jednego gościa i zamknąć wejścia, najlepiej z czyjnikami, które podniosły alarm po zerwaniu plomby itd.). Ponadto policja, jak i SS dały ciała, bo jeżeli wierzyć, że sami nie zauważyli, to publiczność mówiła policji jakieś 2 minuty przed strzałami, że po dachach kręci się gość z bronią. W tym momencie wystąpienie Trumpa powinno być natychmiast przerwane i być może postronne osoby by nie zginęły. Ponadto przypomina się doniesienia o tym, że Department of Homeland Security odmawiał Trumpowi dodatkowej ochrony, pomimo tego, że jego sztab o to wnioskował. SS na podonych spędach często używa też dronów itd.

Tak więc możliwości są dwie i to będzie grzane:
- niekompetencja, bo np. dyrektorem SS jest czarna baba z Pepsi, typowe DEI hire, która tez (tu mogę się mylić, bo nie pamiętam dokładnie) odpowiada za to, że 40% SS to baby. Zresztą kwestai DEI tam była już podnoszona:
https://nypost.com/2024/05/30/us-news/house-panel-demands-secret-service-report-on-dei-effort-after-kamala-harris-agent-involved-in-brawl/
- spisek. Nieupilnowanie dachu, bierność na doniesienia widzów o gościu z bronią na dachu, odmowy DHS na więcej ochrony dla Trumpa itd. Pisze się samo.

A wybory? Jest już po wyborach, tzn. było już po nich jak warzywo Biden zdecydował się kurczowo trzymać tego, żeby kandydować, pomimo rosnącej presji, żeby kandydował ktoś inny. Teraz to już jest definitywnie po zawodach. Taki np. Ronald Reagan po zamachu na niego zyskał bardzo duże poparcie. Zamach + gest Trumpa po nim, który stwarza ponownie poczucie siły i wigoru w porównaniu z #biden dowiezie mu zwycięstow.
W mojej ocenie dla USA to dobrze, ale dla nas i dla naszego regionu źle, bo choć nie wierzę w #!$%@? o "wyjściu z NATO", czy "sprzedaniu Ukrainy" to wojna zapewne zostanie zakończona szybko, ale w formie raczej "zamrożenia" niż definitywnego rozwiazania, więc za te 5-10 lat będziemy mieli dogrywkę.
No ale sami spójrzcie na to zdjęcie. T-Shirty aż się same drukują.
#usa #wybory
FrasierCrane - Dobra, naoglądałem się hamerykańskich mediów przez kilka godzin i co d...

źródło: DJT

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
@Protectorx: jak widać Trumpowi i jego wyborcom może nie odpowiadać luźne podejście państw europy do zasad NATO które sami sobie narzucili np procent PKB przeznaczany na wojsko. Może Trump uważa że NATO z paktu obronnego przekształciło sie w program ochrony upośledzonych państw które USA muszą pilnować przed zrobieniem sobie krzywdy ?
  • Odpowiedz
dobrze bo zostaniemy gwałtownie odsunięci od cycka USA i będziemy musieli zacząć radzić sobie bez mamusi. Coś jak wyprowadzka ułomnego studenciaka z domu rodziców - przez chwile będzie ciężko, będziemy żrec zupki chińskie bez wody


@piekuo: ała, ten chłopski rozumiem aż boli

Tylko czemu ten komentarz ma az tyle plusów? ( _)
  • Odpowiedz