Wpis z mikrobloga

@Metylo: Marzenia czasem zderzają się z rzeczywistością. Zwłaszcza jak się okazuje że ten wymarzony domek to tak x2 albo i x3 kosztu mieszkania. Ale za to dojazd do pracy zajmuje dwa razy dłużej.
  • Odpowiedz
@Metylo
Mój wymarzony dom to jednorodzinny budynek z dużym ogrodem, najlepiej bez bezpośrednich sąsiadów tylko gdzieś pod lasem. A jednak kupiłem mieszkanie w top5 bo koszty takiego domku (zwłaszcza jak nie masz działki) i dojazdy by mnie wykończyły.
  • Odpowiedz
@Metylo: dla pokolenia które właśnie odchodzi czyli naszych dziadków blok był swego czasu synonimem luksusu i nowoczesności.
Wciąż żyją ludzie którzy wychowywali się w domach gdzie zamiast podłogi było klepisko, dach był kryty strzechą, kąpało się w balii a srało w sławojce. Blok, nawet gierkowaska wielka płyta to dla tych ludzi był lot w kosmos jeśli chodzi o nowoczesność.

Jako (przeszczęśliwy) właściciel domu z ogrodem muszę obiektywnie stwierdzić że tego
  • Odpowiedz
@Karton_ze_szklem: peakiem optymalizacji jest dom w szeregowcu. Pozwala na wystarczajace zageszczenie, zeby oplacalo sie ekonomicznie prowadzic w okolicy uslugi/transport zbiorowy. A jednoczesnie pozwala na posiadanie malego ogrodu.
  • Odpowiedz
@Metylo: wolałbym dom z dużą działką z 10-20 km od dużego miasta, położny z dala od ruchliwych tras, jednak kwestie finansowe i organizacyjne sprawiają, że wolę mieszkanie w mieście - i pewnie tak wygląda większość motywacji za tymi preferencjami ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Ja mieszkam pod Warszawą i uważam że piszesz głupoty, koszta mam niższe niż 40m2 mieszkanie w Wawie i to znaczenia.


@KokainowyStforek: A ja mieszkam pod wrocławiem i mieszkanie kosztowało mnie 340k. Segmenty (nie domy!) zaczynają się od kwoty 700k więc o czym ty mi piszesz. Nigdzie nie porównałem bieżacych koszów utrzymania. Jedynie koszt zakupu/budowy.
  • Odpowiedz
@Metylo: Gorzej jak ci wpierdzielają na osiedlu domków, kliny 3 bliźniaki na wąskiej działce po 600k za pół bliźniaka przez co działki mają w cenie, że będziesz budował nie normalny domek a stawiał #!$%@? bliźniaki. I ludzie będą sobie przez płot zaglądać. Komedia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Metylo: tylko tak sformułowane pytanie wiele nie mówi - moje wymarzone miejsce to dom w środku miasta, ale nie mam wolnych 10mln na willę na bliskiej ochocie, czy starym mokotowie, więc zadowalam się mieszkaniem.
Tak że wpadam do tej kategorii 70%+ ludzi, którzy marzą o domu, ale przy cenie nieruchomości na jaką mnie stać wybieram mieszkanie blisko centrum Warszawy zamiast domu na pipidówie z korkami gratis.
  • Odpowiedz
  • 2
@Metylo: mi też się marzy wolnostojacy dom w dobrym miejscu w mieście. Tylko, że na to marzenie to bym musiał ze 4mln PLN znaleźć. A stać mnie albo na mieszkanie w prawie wymarzonej okolicy albo na dom 20 km za miastem to wybieram blok, a marzenia pozostają marzeniami ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: jeśli ktoś chce sobie postawić dom 200m w mieście wojewódzkim to możliwe, ale jeśli gdzieś dalej lub w jakimś miasteczku to może nawet wyjść taniej niż mieszkanie w mieście. Oczywiście często ktoś kupuje działkę, stawia dom i wykańcza kuchnie, łazienkę i jeden pokój a potem powoli robi resztę z biegiem czasu
  • Odpowiedz