Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jakie zarobki są według was wystarczające przy założeniu otrzymania mieszkania od rodziców ( czyli kredyt, najem odpada)

Jestem w sytuacji, że otrzymałem własne m i zarabiam ~8,5k netto, jestem zadowolony i spokojnie odkładam większość a na wykopie dziś przeczytałem, że 10k to mało do życia xD

#zarobki #pieniadze #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: dieta pudełkowa+zarcie w knajpach co weekend i już masz lekko 3000zl wydane na jedzenie
Do tego jakiś 15 pro max w abonamencie za 350/mc
Karnety i inne subskrypcje kolejne 350
I już poszło 4000 na życie :)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jak jesteś sam i masz 10k nawet w tak drogim mieście jak Wawa, przy założeniu że wynajmujesz - to wciąż dobra kasa. Jeśli masz gówniaki + kredyt (albo wysoki czynsz) + zwierzaki + dwa samochody na utrzymaniu, to 10k już takie zajebiste nie jest. Wszystko jest względne.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie wiem czy trolujesz, ale musisz wejść do neta i zapytać czy pieniądze które zarabiasz są odpowiednie czy po prostu patrzysz do miesiąc do portfela i wiesz ile przewaliłeś, randomowi ludzie muszą cię utwierdzać w tym jak żyć? Możesz zarabiać 100 koła i może być mało, możesz się utrzymać za 3. No ludzie...
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Ja dostałem od rodziców na start, ale zarabiam w IT 30k jako senior fullstack w wieku 29 lat. Leasing 6k, opłaty 1600zł, jedzenie 3k i mam 10k takich podstawowych do życia kosztów. Paliwo 1,5k i pozostałe pierdoły pozostałe kilka k odkładam około 10k msc. Wiem, że mógłbym odkładać więcej ale nie widzę sensu.

Podziwiam tych ludzi, którzy żyją za 6k i jeszcze nic nie dostali od rodziców. Ty
  • Odpowiedz
Anonim (nie OP): Ja dostałem od rodziców na start, ale zarabiam w IT 30k jako senior fullstack w wieku 29 lat. Leasing 6k, opłaty 1600zł, jedzenie 3k i mam 10k takich podstawowych do życia kosztów. Paliwo 1,5k i pozostałe pierdoły pozostałe kilka k odkładam około 10k msc. Wiem, że mógłbym odkładać więcej ale nie widzę sensu.


Podziwiam tych ludzi, którzy żyją za 6k i jeszcze nic nie dostali od rodziców. Ty
  • Odpowiedz