Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś z Allegro?
Jak wygląda praca na co dzień jako senior dev? Duża intensywność, dużo spotkań? Praca "od 9-17" czy raczej na akord i nie raz pracuje się dłużej?
#pracait #programista15k
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@krzysssss: what, why? To nie tak, że prestiż, zajebiste technologie, najlepsi ludzie technicznie, masz wpływ na rozwiązania, zmienianie świata (( ͡° ͜ʖ ͡°)) itd? :)
  • Odpowiedz
what, why? To nie tak, że prestiż, zajebiste technologie, najlepsi ludzie technicznie, masz wpływ na rozwiązania, zmienianie świata (( ͡° ͜ʖ ͡°)) itd? :)


@mirek_dev: na poziomie mid? ROTFL!
  • Odpowiedz
@mirek_dev: byłem kiedyś, pewnie dużo zależy czy zespół robi narzędzie wewnętrzne czy te dla użytkowników
Jeśli chodzi o te dla userów to raczej więcej pracowników niż roboty, kodzenia to było może kilka h na tydzień. Za to ogrom spotkań i raczej mało rozwojowe zadania (o rozwojowe trzeba się samemu starać) więc podziekowałem
  • Odpowiedz
  • 1
@mirek_dev allegro jest kolosalne, wszystko zależy gdzie trafisz. Ja byłem zatrudniony przed pośrednika i mimo dużego ciśnienia z góry na nasze featury, mieliśmy luz. Ale bezpośrednio w allegro bym się nie zatrudnił. Kasa wyraźnie nizsza i oferują tylko UoP bez zmniejszonych kosztów uzyskania przychodu. Na plus: własna chmura allegro, dowolność wyboru technologii, większość usług jest napisane w Kotlinie. Na minus: można dostać w spadku świeżutkie legacy, zero wymaganych skilli devopsowych. Po
  • Odpowiedz
  • 1
@mirek_dev dodam też że allegro daje bardzo duża autonomię zespołom i widziałem patologię w stylu, gdzie zatrudniony zespół przed pośrednika, narobił naprawdę drogiego bajzlu w implementacji, a potem nowo zatrudniony zespół w allegro musiał wszystko od nich przejąć i utrzymywać.
  • Odpowiedz
  • 0
@jokerzchoroszczy nie mam pojęcia ile powinieneś wołać, wydaje mi się sensowne. Ja po dwóch latach chciałem 13k na UoP, ale to już było parę lat temu. Pamiętaj tylko, że w allegro nie ma zmniejszonych kosztów uzyskania przychodu z powodu praw autorskich, więc musisz sobie to wliczyć w realna stawkę, jeśli chciałbyś porównywać z firmą, która takie ma.
  • Odpowiedz
  • 0
@jokerzchoroszczy dostałem. A jeśli nie wiesz czym są autorskie koszty uzyskania przychodu, to poguglaj po prstu. Napiszę Ci tylko ze jeśli firma daje taka możliwość programistom, to jest wyraźnie większą wypłata i musisz to brać pod uwagę licząc realna stawkę. Allegro nie daje.
  • Odpowiedz